Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē 20. aprīlī koncertā "Dzīvais mantojums" tika godināta komponista Roberta Liedes piemiņa viņa 55. dzimšanas dienā.

Viņa kamermūziku izdziedāja Jolanta Strikaite-Lapiņa, Sarma Liede, Jānis Kurševs un kamerkoris Cantus (diriģentes - Mārīte Junita Apsīte un Ieva Apsīte), bet izspēlēja pianisti Inguna Puriņa, Ventis Zilberts, Pēteris Džeriņš un Roberts Lisovskis. "Klasika" šo koncertu piedāvā klausīties ierakstā. 

Tā bija reizē atcerēšanās un, lai cik tas nešķistu neparasti - arī iepazīšanās. Iepazīšanās ar tiem Roberta Liedes skaņdarbiem, kuri nebija tik ļoti pamanāmi kā viņa opera "Mazais princis" vai simfonijas, kas laimīgā kārtā paspēja piedzīvot pirmatskaņojumus komponista visai īsās dzīves laikā. Bet viņa dziļi personiskās kamerkompozīcijas kā tādi skaņu dzejoļi, kā dvēseles dienasgrāmata, gaidīja savu atvēršanas reizi, kad būs pienācis laiks. Varbūt apaļa jubileja? Taču tā Robertam nepienāca. Viņa mūžs aprāvās 38 gadu vecumā.

Šogad, sagaidot Roberta Liedes 55. dzimšanas dienas atceri, pateicoties komponista tuvākā cilvēka – bijušās dzīvesbiedres, pianistes Ingunas Puriņas rūpēm un apņēmībai, Roberta Liedes mūzika par sevi un savu radītāju atgādināja koncertā "Dzīvais mantojums". Pirms mūzikas klausīšanās - Intas Pīrāgas saruna ar Ingunu Puriņu.