Lielajā ģildē 2024. gada 7. martā ciklā "LNSO kamermūzika" izskanējušais koncerts "Veltījums mūzām" veltīts šīm nereti reālajām, bet reizumis arī teiksmainajām būtnēm, kas gadu simtiem un tūkstošiem iedvesmojušas mākslas, literatūras un mūzikas radītājus.

Piemēram, Klāra Šūmane bijusi iedvesmas avots Roberta Šūmaņa daiļradei, Roberta Šūmaņa klavierdarbos radītie raksturtēli – Eizēbijs, Meistars Raro un citi – raisījuši fantāziju ungāru modernistam Ģērģam Kurtāgam, radot trio „Veltījums RŠ” (Robertam Šūmanim), 17. gs autora Johannesa Keplera novele "Somnium" (Sapnis) rosinājusi Šveicē dzīvojošās latviešu komponistes Anitas Miezes skaņdarba tapšanu ar šādu pašu nosaukumu, bet, piemēram, Ērika Ešenvalda jaundarbiņš „Taureņi” izšķīlies dzejnieka Imanta Ziedoņa poētiskā vārda rosināts…

Koncertā „Veltījums mūzām” skan trīs Klāras Vīkas Romances klarnetei un klavierēm, Gērģa Kurtāga „Veltījums RŠ” un Anitas Miezes opuss "Somnia", Maijas Einfeldes kompozīcija klarnetei, altam un klavierēm „Pirms saules rieta,”, kas veltīta komponistes dzīvesbiedra Voldemāra Einfelda piemiņai. Skan arī Ērika Ešenvalda jaundarba „Taureņi” pirmatskaņojums un Roberta Šūmaņa „Pasaku stāsti.”

Koncertā piedalās: Anna Gāgane (klarnete), Pēteris Trasuns (alts), Linda Leine (klavieres) un Matīss Budovskis ar Lindas Rudenes ar prozas lasījumiem.

Programma:

  • Klāra Vīka-Šūmane "Trīs romances" klarnetei un klavierēm
  • Ģerģs Kurtāgs "Veltījums R. Š." klarnetei, altam un klavierēm
  • Anita Mieze Somnium ("Sapnis")
  • Maija Einfelde "Pirms saules rieta" klarnetei, altam un klavierēm
  • Ēriks Ešenvalds "Taureņi" klarnetei, altam un klavierēm
  • Roberts Šūmanis "Pasaku stāsti"

Radio ieraksta skaņu režisors – Varis Kurmiņš.