2021. gada Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī, Rīgas Domā norisinājās Rīgas kamerkora “Ave Sol” tradicionālais Lieldienu koncerts “Augšāmcelšanās”.

Telefonsarunā ar Orestu Silabriedi Andris Veismanis stāstīja par koncerta ieceri: "Aigara Reiņa piedāvājums veidot koncertu Rīgas Domā uzreiz mainīja programmu, jo piedomāju par mūziku, kas Domā skanētu īpaši labi.

Šajā koncertā es Doma telpu saistīju ar savu garīgās mūzikas pieredzi, kas labi piestāv Doma baznīcai, piemēram, Bendžamina Britena vai Olivjē Mesiāna mūzika.

Tomēr programmas lielākais uzsvars likts uz latviešu komponistiem. Sens sapnis bija atskaņot Pētera Vaska Dona nobis pacem, bet līdzās šim opusam skanēs arī Riharda Dubras, Uģa Prauliņa un Jura Karlsona mūzika, kā arī fragmenti no Jāņa Kalniņa kantātes Asins tīrums, kas ir gan emocionāli, gan krāsaini piepildīts darbs."

Koncertā kopā ar "Ave Sol" muzicē arī ērģelnieks Aigars Reinis. Nozīmīgākās solo partijas uzticētas Rīgas kamerkora “Ave Sol” vadošajiem solistiem. Diriģenti – mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un Jurģis Cābulis.

Koncertā skan: 

Rihards Dubra - Panis angelicus
Bendžamins Britens - Festival Te Deum
Juris Karlsons - "Gaisma"
Olivjē Mesiāns - O sacrum convivium
Pēteris Vasks - Dona nobis pacem
Andrejs Selickis - In paradisum
Arvo Perts - Which Was The Son
Uģis Prauliņš - Gloria no Missa Rigensis
Jānis Kalniņš - "Balāde par pazudušām dvēselēm" no kantātes "Asins tīrums"