Ciklā "Latvijas koncertzālēs" klausāmies vokālās grupas "Putni" un saksofonu kvarteta Atomos sniegumu festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" koncertā, kas Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē 4. martā. Koncertu vada Anete Ašmane.

Programmā: Annas Veismanes Shatum, Līvas Blūmas "Putni, kas nedzied", Sabīnes Ķezberes Tanka, Platona Buravicka "Planktons", Alekseja Peguševa M'illumino d'immenso un Madaras Pētersones Serendipity. Koncertu vada Anete Ašmane.

Šajā koncertā satiekas divi muzikāli pretmeti – enerģiskie un atraktīvie saksofonu spēles meistari, kvartets Atomos un šarmantās, sievišķīgās vokālās grupas "Putni" dziedātājas. Abus šos kolektīvus vieno mīlestība pret jauniem izaicinājumiem, stilu sintēzi un sadarbību ar saviem laikabiedriem, komponistiem.

Tikpat kontrastējoša kā šīs mūziķu grupas ir arī koncerta programma – no Sabīnes Ķezberes poētisko japāņu tanku iedzīvinājumiem skaņās līdz pat vibrējošajam un mikrotonālajam Platona Buravicka "Planktonam". Tāpat kā festivāla atklāšanas koncertā, abām grupām bija jāizpilda viens jaunradīts opuss kopā. Tas bija jaunā komponista, Helsinkos un Oksfordā studējušā Alekseja Peguševa darbs M’illumino d’immenso.

Pirmatskaņojumu piedzīvoja arī Madaras Pētersones Serendipity saksofonu kvartetam, kurā dažādi muzikālie fragmenti kā atsevišķi puzles gabaliņi nobeigumā saliekas kopā pazīstamā muzikālā attēlā.

Koncerta programmā arī divi "Putniem" agrāk radīti darbi, kuru autori ir komponistes Līva Blūma un Anna Veismane. Vokālās grupas "Putni" galvenais uzdevums, uzsākot savas muzikālās gaitas 1993. gadā, bija izrauties no tradicionālās sieviešu ansambļu kustības un pierādīt, ka sieviešu vokālajam ansamblim ir iespējams pretendēt uz ko nopietnāku par šlāgera tipa dziesmiņām klavieru pavadījumā. Rūpīgi un mērķtiecīgi caur jaundarbu pasūtinājumiem ansambļa laikabiedriem – komponistiem gan Latvijā, gan aiz tās robežām, tika uzkrāts vērā ņemams, unikāls repertuārs.