30. jūlijā Mazajā Mežotnes pilī notika tradicionālais Pētera Vaska fonda vasaras koncerts "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", kurā uzstājās Gunta Ābele (čells), Džovanni Fornazīni (klavieres) un Magdalēna Geka (vijole). Šādā sastāvā kopā mūziķi saspēlējās pirmoreiz.

Koncertā tika atskaņoti Romualda Kalsona, Maijas Einfeldes, Pētera Vaska un Jāņa Mediņa opusi, kā arī divi jaundarbi: Matīsa Čudara Duets vijolei un čellam un Ellas Mačēnas opuss vijolei, klavierēm un čellam The Brightest Star In The Night.


Austrālijas latviešu komponiste Ella Mačēna par Trio The Brightest Star In The Night ("Nakts spožākā zvaigzne") vijolei, klavierēm un čellam: "Tas atspoguļo dzīves cikliskumu un mūsu pašu paplašināšanos mums atvēlētajā laikā uz Zemes. Šī mūzika ir veltījums manam vectēvam Jāvim Macenam, kuram šī darba tapšanas laikā ir 94 gadi. Tā godina viņa vēlīno gadu reflektējošo dabu, liekot priekšplānā mīlestības, pateicības, gudrības un saiknes sajūtu."

Matīss Čudars Duetu vijolei un čellam komponējis, atrodoties dažādās vidēs: Jeila universitātes studentu pilsētiņā, Ņujorkas metro, Jūrmalā un Drustu pagasta mežā: "Tas, iespējams, izskaidro skaņdarba stūrainību un svārstības starp harmonisku mieru un elektrizētu kustību uz priekšu. Galu galā skaņdarbs svin skaistumu un tā pirmatskaņotāju – Magdalēnas Gekas un Guntas Ābeles - muzikalitāti un satikšanos Pētera Vaska fonda koncertā Mežotnes pilī."

Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un kā soliste muzicējusi ar dažādiem orķestriem Latvijā, Francijā, Vācijā un Ukrainā. 2015. gadā dibināja klavieru trio Sōra, kura sastāvā ar lieliem panākumiem piedalījās Eiropas nozīmīgākajos kamermūzikas festivālos, piemēram, Verbjē festivālā Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā vai "Trakās dienas Francijā". 2013. gadā viņa izveidoja festivālu "Jaunie Latvijas kamermūziķi - Saulkrastiem", bet 2015. gadā - Ventspils kamermūzikas dienas, lai dotu iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā. Šobrīd viņa ir vijolniece arī Trio Carmine (ar Annu Gāgani (klarnete) un Lukasu Losu (klavieres)), regulāri uzstājas kopā ar pianistiem Ivetu Cālīti un Kishin Nagai (duo JALEF).

Gunta Ābele ar panākumiem piedalījusies vairākos konkursos - 1.vieta Concours National de Jura, ir Rāna Mūzikas balvas laureāte, ieguvusi 1. vieta Eiropas Jauno solistu konkursā Luksemburgā, kā arī ir divkārtēja Hablitcela balvas stipendiāte. Kā soliste un kamermūziķe viņa koncertējusi visā Eiropā un uzstājusies ievērojamos, starptautiski pazīstamos mūzikas festivālos - Šlēzvigas-Holšteinas festivālā (Hamburga), Menūhina festivālā (Gštade, Šveice), Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello (Bāzele). Gunta Ābele ir kamerorķestra Camerata Basilea dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja, kā arī orķestra Collegium Musicum Basel čellu grupas koncertmeistara vietniece.

Džovanni Fornazīni uzvarējis dažādos konkursos un kā solists uzstājies ar Padujas un Veneto orķestri. Kopš 2012. gada viņš ir klavierskolotājs mūzikas skolā Burgdorfā, Šveicē, un no 2016. gada ir koncertmeistars Grenhenas starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā.