Piedāvjam ierakstus no 9. JVLMA Mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" koncerta „Balss” 16.februārī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.

Ne tikai ierastajā salikumā ar klavierēm, bet arī solo balss izteiksmīgumā, kā arī ar īpaši izvēlētu instrumentālo sastāvu un elektroniku rindojās spilgti paraugi, kuru autori bija Žanete Spirka, Anitra Tumševica, Henrijs Poikāns, Renārs Veličko, Diāna Gritāne, Dāvis Vilks un Alise Rancāne, ļaujot priekšnesumos iepazīt arī plašu dziedošo un spēlējošo mūziķu spektru. Šajā žanrā visnotaļ būtiskais teksts bija rasts Gundegas Šmites un E.E.Kamingsa (atdzeja Ingmāra Balode un Jānis Elsbergs) dzejā, dažādu tautu folklorā, sakrālajos tekstos, viduslaiku filozofa Raimunda Lullija mantojumā, un pāris paraugos (H. Poikāns, D. Gritāne) arī pašu autoru radīts. Līdz ar koncertierakstu (skaņu režisore Lolita Fussa) raidījuma vadītāja M. Rubeze piedāvā arī mūzikas žurnālista un 25. februāra raidījuma Post factum eksperta Armanda Znotiņa vērtējumu par dzirdēto.

Programmā:

Žanete Spirka, teksts Gundega Šmite - "Ogas" – Raima Anna Strazdiņa (alts)

Anitra Tumševica, teksts E. E. Kamingss "Cēsu skiču burtnīca" – Viktorija Pakalniece (soprāns), Diāna Zandberga (klavieres)

Henrijs Poikāns, autora teksts -  "Dziesmas, kuras mēģina apzināties sevi" – Anna Amanda Stolere (soprāns)

Renārs Veličko, lietuviešu, zviedru, skotu, bulgāru, kazaku, latviešu tautas v. "Viņa-Saule" – Tīna Gelnere (mecosoprāns), Katrīna Mačuka, Elīna Agneta Lamberte (kokle), Renārs Veličko (elektronika)

Dāvis Vilks Libera me – Inmārs Sikle (bass), Eduards Lipāns (tuba)

Diāna Gritāne, autores vārdi -  "Putna ofīcijs" – Marta Liepiņa (soprāns), Jakovs Šaldovs, Nikolass Mūrnieks, Arnis Stepiņš, Mārtiņš Starostnieks sitaminstrumenti), diriģents Renāts Cvečkovskis

Alise Rancāne - Ars Magna (Karlo Džezualdo madrigāla un Raimunda Lullija darba Ars magna et ultima algoritmi) – Rūdolfs Bacāns (tenors), Alise Rancāne (elektronika)