21. aprīlī Rīgas Reformātu baznīcā koncertā "Karnevāls ar putniem" tika godināta vienīgā latviešu dadaista, humorpilnā un huligāniskā sava ceļa gājēja, komponista Jura Ābola piemiņa.

Koncertā piedalījās vokālā grupa "Putni", flautu kvartets "Karnevāls" (Elīna Saveļjeva, Daina Treimane,
Andis Klučnieks, vadītāja Liene Denisjuka- Straupe) un pianiste Kristīne Paula, savukārt Varis Klausītājs ļāva iepazīties ar komponista oriģināltekstiem un vēstulēm.


PROGRAMMĀ:
Jura ĀBOLA (1950-2020) mūzika, teksti un vēstuļu fragmenti
IMPROVIZĀCIJA SKERCO FLAUTAI SOLO (1995) - Liene Denisjuka - Straupe
AVE MARIA 8 sieviešu balsīm a cappella (2009) -  vokālā grupa PUTNI
GOBI PASAKA I flautai un klavierēm (1986) - Liene Denisjuka - Straupe un Kristīne Paula
B.R.B.G. /5 P.E.R.D.8 E.D./ jeb Burhanuddina Rabani Brīnumainais gredzens (Piecas politiski erotiskas rotaļas Daiļām 8 Eiropas dāmām) (1997) - vokālā grupa PUTNI
Flautu kvartets DIENVIDAUSTRUMU PULKSTENIS (ap 2000) - flautu kvartets KARNEVĀLS
NORMĀLA FIZIOLOĢIJA piecās daļās klavierēm, flautai, balsij un idiofoniem instrumentiem (1989) (teksti latviešu, angļu, asīriešu valodā) - Liene Denisjuka - Straupe un Kristīne Paula, soliste Agnese Pauniņa, teicējs Varis Klausītājs
GUG`D YA ASIMI MASIYA jeb Sv. Asīzes Franciska sarunas ar putniem (1994 vai 1996) - vokālā grupa PUTNI
KOSOVAS KAPRIČIO flautu kvartetam (2007) -  flautu kvartets KARNEVĀLS
PIXPUXT POƎMA (2013) - atskaņo visi

Komponists Juris Ābols (1950-2020) bija domātājs, politikas, kultūru un valodu izzinātājs, eksperimentētājs un pasaules pētnieks, un visas šīs viņa aizraušanās izpaudās arī viņa darbos. Savu ceļu mūzikā Ābols sāka kā flautists, 1972. gadā absolvējot Latvijas Valsts konservatoriju kā koncertizpildītājs un pedagogs, bet 1982. gadā saņemot arī komponista diplomu Ādolfa Skultes klasē. Muzicējis Latvijas Nacionālās operas orķestrī, spēlējis klavieru trio kopā ar komponistu Edmundu Goldšteinu un vijolnieku Jāni Bulavu, strādājis par ērģelnieku Strasbūrā, Francijā. Rakstījis darbus kameransambļiem, ērģelēm, vokālajiem ansambļiem un koriem.