1. jūnijā, ko visa pasaule atzīmē kā Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Latvijas Radio 3 "Klasika" aizsāk sirsnīgu pārraižu sēriju, kas ēterā būs visa mēneša garumā: raidījumā "PārMijas" darbdienās pulksten 12.00 tiks raidīti dzejoļu konkursa "Garā pupa" otrajā kārtā iekļuvušie bērnu rakstītie dzejoļi viņu pašu izpildījumā un ieskaņojumā.

Biedrības Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes rīkotajā dzejoļu konkursā "Garā pupa" ik gadu ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. 20. maijā noslēdzās dzejoļu iesniegšana šī gada konkursam: darbiņus izvērtējusi dzejniece Inese Zandere kopā ar citiem žūrijas locekļiem, aicinot palīgā citas pazīstamas kultūras un mediju personības.

Šogad labākie 150 darbi tiks iekļauti ne tikai Ineses Zanderes veidotajā bērnu dzejas gadagrāmatā "Garā pupa" (šogad jau septītajā!) – pirms tam daļa no tiem izskanēs "Klasikas" ēterā pašu autoru lasījumā!

Konkursam nav īpašas tēmas – tie ir mazo cilvēku vērojumi, domas un pārdomas par sevi, apkārtējo pasauli, laiku, kurā dzīvojam, attiecības ar cilvēkiem, sapņi un ilgas.

Dzejoļa "Smaids" autore, kura sevi izvēlējusies pieteikt ar pseidonīmu Kārlis Vilks, mācās Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, un tieši 1. jūnijā viņai ir dzimšanas diena!