EDVARDS no Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas 8. klases klausās "Bruņinieku deju" ("Monteki un Kapuleti") no Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta".

"Skaņdarbā mijas impresionisms - harmoniska, mierīga un optimistiska mūzika, un ekspresionisms - īsas melodiskas frāzes, kas parādās un pazūd. Pirmajās skaņdarba taktīs izcili dzirdams ekspresionisms - smaga, drūma un draudīga mūzika, bet mani pārsteidza impresionisms, kurš pēkšņi nomainīja smago mūziku. Man tas likās ļoti interesanti un neierasti, ka šie divi tik atšķirīgie mūzikas stili spēja būt vienā skaņdarbā.

"Bruņinieku deju" spēlē tikai simfoniskais orķestris, jo šis skaņdarbs paredzēts baletam. Mūzikas raksturam piemīt draudīgums, kas mijas ar maigumu un vieglumu. Temps skaņdarbam ir Allegretto, kas mijas ar Lento, tāpat dinamikā - forte ar piano. Skaņdarbs man atgādina vēja brāzmas. Brīžiem tās ir stipras un aukstas, un tās izraisa nepatīkamas emocijas, bet dažreiz tās var būt maigas kā pavasara vējiņš, kas noglāsta vaigu.

Mūziku es iztēlojos zilā krāsā."

* Rosinājums jauniešiem klausīties mūziku, savas sajūtas un iespaidus paužot vārdos, pieder Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolotājai un diriģentei Agijai Pizikai. Viņa savas skolas audzēkņus aicinājusi radoši ieklausīties dažādu laikmetu mūzikas piemēros – sadzirdēt, salīdzināt, domāt, izteikt savas emocijas un asociācijas vārdos un krāsās, piemeklēt pašiem savu skaņdarba nosaukumu. Daži no bērniem jau ir mācījušies vai šobrīd mācās mūzikas skolā, taču lielākoties ar mūziku viņiem nav profesionālu attiecību.