Piektdien, 11. martā, Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē plkst. 19.00 festivāla "Latvijas Jaunās mūzikas dienas" ietvaros klavieru kvartets Quadra aicina uz muzikāli intriģējošu koncertu "Meistari un mācekļi".

Skanēs Pētera Vaska, Andra Dzenīša, Valentīna Utkina mūzika, bet pirmatskaņojumu piedzīvos Madaras Pētersones skaņdarbs “Multiverss”.

Pieklājīgi ielauzāmies kvarteta mēģinājumā, ieklausījāmies skaņdarbos un arī komponistu Pēteri Vasku tur satikām. Par koncerta ideju stāsta Kārlis Klotiņš, par Valentīna Utkina mūziku – Rihards Plešanovs, bet Utkinu-pedagogu atceras Pēteris Vasks.

Raidījumā dzirdami visu skaņdarbu fragmenti, vienīgi Madaras Pētersones skaņdarbs atstāts intrigai, bet ar to vārdiski iepazīstina Kārlis Klotiņš.

Savukārt, raidījuma pirmajā pusē iepazīstamies ar grupu Howling Owl (dziedātāja Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lavs Kovāčs). Par koncertiem, par satikšanos un par neparasto nosaukumu...

KONKURSS!

Jautājums: nebūs pa spēkam uzskaitīt visas muzikālās apvienības, kas savā nosaukumā bezgalīgās variācijās iekļāvuši pūci. Tāpēc sašaurinām jautājumu līdz latviešu muzikoloģijai: kurai izcilai latviešu muzikoloģei, pedagoģei šis putns vistuvākais no visiem? (Norāde "Pūces grāmata")

Balvā: Evijas Vēbers albums Dream Whispers