Sezonas noslēguma raidījumā sarunā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēkiem - komponistu Rolandu Kronlaku, kā arī komponistu un diriģentu Andri Vecumnieku izzinām JVLMA simfoniskā orķestra plānus vasarai. Rolanda Kronlaka skaņdarbs, ko viņš savulaik radījis, iegūstot bakalaura grādu mūsu Mūzikas akadēmijā, šobrīd tiek atjaunots un JVLMA orķestra sniegumā piedzīvos pirmatskaņojumu Vācijā, festivāla Young Euro Classic ietvaros Berlīnē.

Bet Latvijas Radio bigbenda vadītājs un saksofonists Kārlis Vanags stāsta, kā klājas viņa dibinātajai Bigbendu skolai, kura šonedēļ noslēgs jau piekto sezonu. Un proti... 28. maijā plkst. 15.00 Mūzikas namā "Daile" savas darbības 5. sezonas noslēgumu ar vērienīgāku koncertu atzīmēs Bigbendu skola. Tajā piedalīsies skolas audzēkņi dažādos sastāvos tās vadītāja saksofonista Kārļa Vanaga un pedagoga Dāvja Jurkas vadībā, kā arī viesi - Ventspils Junior Band Renāra Lāča virsvadībā, dziedātāja Kristīne Prauliņa un citi Latvijā pazīstami skatuves mākslinieki.

Bigbendu skola savu darbību aizsāka pirms 5 gadiem, kad džeza saksofonists, aranžētājs, pedagogs un pašreizējais Latvijas Radio bigbenda muzikālais direktors Kārlis Vanags paralēli savām mūziķa gaitām vēl tikai sapņoja par bigbenda kultūras attīstību Latvijā. Tomēr jau toreiz apstākļi bija labvēlīgi, lai kopā ar kolēģi Renāru Lāci nodibinātu Bigbendu skolu, kurā dažādās vecuma grupās iespējams apgūt džeza mūzikas pamatus, bigbenda ansambļa spēli, improvizācijas mākslu un arī mūzikas teoriju. Tā ir lieliska iespēja bērniem un jauniešiem sevi radoši attīstīt un pilnveidot paralēli mācībām mūzikas skolās.

Šobrīd Bigbendu skolas paspārnē aktīvi darbojas trīs sastāvi - City Jazz Youth Band, kurā muzicē bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam, City Jazz Late Night Band, kurā spēlē gan mūzikas entuziasti, gan dažādu citu profesiju pārstāvji, kā arī City Jazz Big Band, kurā muzicē topošie sfēras profesionāļi un kurš sevi pierādījis kā stabilu vērtību šajā mūzikas žanrā, plaši koncertējot un uzstājoties uz vienas skatuves ar profesionāliem skatuves māksliniekiem.

Skolas sezonas noslēguma koncertā 28. maijā plkst. 15.00 Mūzikas namā "Daile" Bigbendu skolas audzēkņi uzstāsies kopā ar viesiem no Ventspils saksofonista un kādreizējā Bigbendu skolas pedagoga Renāra Lāča vadībā, kā arī šajā īpašajā notikumā kopā ar audzēkņiem muzicēs arī vairāki Latvijā atpazīstami mākslinieki. Laipni aicināti visi interesenti un džeza mūzikas mīļotāji!