2015. gadā ir izskanējuši 52 raidījumi "Jāzeps". Gada noslēdzošajā raidījumā 31. janvārī studijā satikušies visi četri raidījuma veidotāji, kopīgi atskatoties uz aizvadīto gadu, tā spilgtākajiem sižetiem un notikumiem, nominējot dažādas kategorijas, nosaucot tās par "Jāzepa gada suvenīriem" jeb Les souvenirs de l`annee derniere. Lūk, arī "Jāzepa" Gada balvas 2015 ieguvēji...

Nominācijā Gada konkurss par īpašāko vienbalsīgi atzīts 27. augusta raidījuma konkurss, kurā tika izlozēti ielūgumi uz Shipsi kamermūzikas vakaru muižas mājā Aristīda Briāna ielā. Atsaucība bija nepieredzēti liela, par ko priecājāmies un aicinām uz aktivitāti arī Jaunajā 2016. gadā!

Savukārt nominācijā Gada satikšanās izceļama "Jāzepa" tikšanās un tuvāka iepazīšanās ar Latvijas Mākslas akadēmiju, viesojoties scenogrāfu izstādē "Sākums". Kopš šī raidījuma 10. septembrī "Jāzeps" sācis vērīgu aci sekot līdzi arī Latvijas Mākslas un Latvijas Kultūras akadēmiju aktivitātēm.

Gada draudzība - klavieru kvartets Quadra, kuri pie "Jāzepa" viesojušies jau trīs reizes vairāku gadu garumā, gan stāstot par koncertiem, bet ne tikai... Sagaidot tuvojošos aprīli, mūziķi smīdināja gan mūs studijā, gan klausītājus, patukšojot savas joku krātuvītes...

Nominācijā Gada draudzība atcerējāmies arī grupu The Coco'nuts, kuri studijā ciemojušies viskuplākajā sastāvā no "Jāzepa" līdz šim pieredzētajiem viesiem - 7 cilvēki. Bet mikrofonus un krēslus izdevies sadalīt pagalam brālīgi, studijā pat kopīgi muzicējot.

Pārsteigums un prieks bija atklāt, ka ir skaidrs līderis kategorijā Gada ciemiņš, jo viņš pie "Jāzepa" ciemojies veselas četras (!!!) reizes, un tas ir džeza saksofonists, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Dzeža nodaļu vadītājs Indriķis Veitners.

Savdabīga, bet spilgta ir nominācija Gada troksnis. šogad Latvijas Radio ēkā aktīvi noritējuši remontdarbi, kā rezultāti, protams, iepriecina, bet reizēm darba procesā un arī ierakstos misters urbis bijis klātesošs...

Gada atklājums bija stikla mākslinieks Kārlis Bogustovs, Latvijas Mākslas akadēmijas 3. kursa students, kurš Londonā uzbūvējis stikla klavieres "Skaņas arhitektūra".

Gada uzdrošināšanās - Annijas Putniņas, viņas komandas un Rīgas Doma kora skolas iniciētā jaunā profesionālās izglītības programma Mūzikla dziedātājs Rīgas Doma kora skolā, kas atvērta 2015. gada rudenī. No sirds priecājamies, ka nu kas tāds pieejams arī Latvijā, un vēlam veiksmi un izdošanos arī turpmāk!

Gada panākumu garšu izvēlēties nebija viegli... Panākumu bija daudz, starptautiski dažādās pasaules malās, taču balsojumā par līderi kļuva džeza dziedātājs Daumants Kalniņš par Grand Prix starptautiskajā konkursā Riga Jazz Stage 2015.

Studijā nereti mūziķi arī muzicēja, par Gada mūziku studijā kļuva grupas The Coco'nuts viesošanās.

Nav noslēpums, ka sarunu fragmenti kas izskan ēterā, ļoti bieži patiešām ir fragmenti... Par Gada uzkavēšanos kļuvusi jauno diriģentu Laimas Lediņas un Jāņa Pēlmaņa, JVLMA studentu, viesošanās "Jāzepa" studijā, stāstot par JVLMA kora koncertceļojumu uz Sanktpēterburgu. Ēterā skanēja aptuveni piecu minūšu fragments, taču studijā viesi pavadījuši vairāk kā stundu... Lieki piebilst, ka tā bija ļoti interesanta un patīkama stunda!

Par Gada iepazīšanos kļuvusi blūzroka apvienības The Big Bluff un tās bundzinieka Matīsa Tazāna ciemošanās raidījumā 13. augustā.

2015. gadā ir arī daudz ceļots... Bet par Gada ceļojumu kļuvis Rīgas Doma meiteņu kora Tiara koncertceļojums uz Spāniju, kur meitenes diriģentes Airas Birziņas vadībā arī triumfējušas 47. koru konkursā Tolosā, iegūstot 2. vietu Bērnu koru kategorijā.

Gada prieks ir komponista Rolanda Kronlaka iniciētais un kūrētais festivāls "Decibels", kas februārī pirmoreiz noticis Mūzikas akadēmijā, piedāvājos raibu programmu gan Mūzikas akadēmijā, gan ārpus tās. Ar nepacietību gaidām otro festivālu jau pavisam drīz!

Savukārt, lai izvēlētu Gada kultūras notikumu, apskatot to arī ārpus "Jāzepa" rāmja, katrs no raidījuma veidotājiem lūkoja atskatīties uz visu aizvadīto un pieredzēto, izceļot Armanda Siliņa rīkoto alternatīvo kamermūzikas festivālu "Sansusī" Susējā, kā arī nupat Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Hardija Lediņa gadam veltīto koncertu, kurā skanēja Hardija Lediņa un Jura Boiko projekta "Kuncendorfs un Osendovkis" Platona Buravicka veidotais pārlikums stīgu orķestrim Sinfonietta Rīga sniegumā.

Paldies visiem "Jāzepa" 2015. gada raidījumu viesiem, vēlam veiksmīgu, muzikālu un kultūras notikumiem bagātu Jauno 2016. gadu!