Svētku nedēļas raidījumā – atskats uz 2017. gada spilgtākajiem un nozīmīgākajiem Latvijas džeza dzīves notikumiem, par kuriem stāsta JVLMA džeza studenti Santa Šillere un Artūrs Sebris.

Gads ir bijis īpaši krāšņs džeza mūziķu daiļradē – klajā nākuši vairāki džeza mūzikas albumi. Tostarp arī 16. decembrī izdotais Artas Jēkabsones Light. Paralēli studijām Ņujorkā un decembra spraigumam, šonedēļ viņa ir piezemējusies Latvijas plašumos un ir ieradusies LR3 studijā, lai pastāstītu par albuma tapšanu un citiem radošiem piedzīvojumiem.

„Šis albums ir kā labo emociju, sajūtu un notikumu summējums šim divu gadu posmam, ko esmu pavadījusi Ņujorkā. Kopā dzirdamas 9 oriģinālkompozīcijas, no kurām divas ir latviešu valodā, kā arī trīs bonusa skaņdarbi, kuru autors ir mans grupas biedrs un iedvesmotājs Nick Dunston. Ir arī skaņdarbs Four, ar kuru startēju Montrē džeza festivāla vokālistu konkursā. Šo skaņdarbu iekļāvu, jo tas raksturo mani, manu uztveri par dzīvi, mīlestību, godīgumu, prieku un mūziku.”

Zīmīgs notikums šogad bija Latvijas dalība Eiropas lielākajā džeza gadatirgū Jazzahead Brēmenē. Šajā gadatirgū Latvija piedalījās pirmo reizi. Pārstāvju vidū bija Santa Šillere, Evilena Protektore, Latvijas Mūzikas Informācijas centra direktore Ināra Jakubone, kā arī pārstāvji no festivāla "Rīgas ritmi" un Latvijas Radio Bigbenda. Dalība gadatirgū bija ne tikai lieliska iespēja prezentēt Latvijas džeza mūziķus plašākā mērogā, bet arī jaunu kontaktu un iespēju sākums turpmākām sadarbībām.

Tik pat krāsaini ik gadu startē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas festivāla „Decibels” ietvaros rīkotais ETHNO+JAZZ koncerts, bez kura, šķiet, ka šī koncerta festivāls vairs nebūtu iedomājams. Līdzīgi arī sadarbības projekts ar J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras studentiem un Nacionālo Bruņoto Spēku bigbendu, šogad veltot programmu izcilajam latviešu trompetistam Gunāram Rozenbergam.

Lai noskaidrotu, kāds 2017. gads džezā ir bijis studentu un katedras vadītāja acīm, Artūrs Sebris devās noskaidrot uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Sarunā piedalās 1.kursa students, bundzinieks Sigvards Dižais, 2.kursa pianists, komponists Krists Saržants,  4. kursa kontrabasists Jānis Rubiks un džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners.