Šoreiz "Klasika" aicina doties uz vienīgo lielhercogisti pasaulē - Luksemburgu, kur maija sākumā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros tika prezentēta plaša Latvijas kultūras dienu programma - visvērienīgākā abu valstu savstarpējo attiecību vēsturē.

Latvijas nedēļa norisinājās no 3. līdz 9. maijam, iesākoties ar dejas dienu, piedāvājot koncertus, izstādes un teātra viesizrādi un noslēdzoties ar kopīgiem svētkiem Eiropas dienā 9.maijā. Oficiālā Latvijas nedēļas atklāšana notika 7.maijā, un tajā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

Latvijas dejas diena risinājās 3. maijā laikmetīgās mākslas centrā BananneFabrik, kuras programmā iekļauti vairāki deju iestudējumi: Dmitrija Gaitjukeviča Dive, Elīnas Gaitjukevičas "Dejas pētījums" un Krišjāņa Santa, Luksemburgas un Latvijas dejotāju kopprojekts "Šķērsām" (Across).

Latvijas nedēļas laikā bija skatāmas arī divas latviešu mākslinieku izstādes – savu skatījumu uz dzintaru rādīja tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne un fotogrāfs Andris Zēgners. Abas izstādes bija apskatāmas Neiminsteres abatijas kultūras centrā. Tāpat šīs nedēļas laikā Luksemburgā tika atklāta latviešu tautas tērpiem un Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde "Latviskās dvēseles raksti".

Kultūras nedēļas notikumu ietvaros Luksemburgas Pilsētas konservatorijā muzicēja Trio Colorato, bet Neimisteres abatijā - Laimas Jansones trio ar projektu "Zarbugans" un Valtera Pūces un Artūra Cingujeva duets Art&Valt.

Krāšņā kultūras pasākumu nedēļa noslēdzās 9. maijā Luksemburgas pilsētas Klērfontēnas laukumā (Place de Clairefontaine) ar Eiropas dienas svinībām, kurās svētku apmeklētāji varēja iegūt informāciju par Latviju, kā arī nobaudīt tradicionālos ēdienus un dzērienus. Muzikālus priekšnesumus sniedz Luksemburgas latviešu folkloras grupa "Dzērves" un Luksemburgas latviešu koris "Meluzīna".

Ar svētku rīkotājiem un dalībniekiem tikās Inta Zēgnere