Raidījumā “Andris Poga: atbalsis no Parīzes” satiekamies ar Parīzes cilvēkiem, kas sekojuši LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas karjerai no uzvaras II Jevgeņija Svetlanova diriģentu konkursā (2010) līdz šim brīdim.

Uzvara konkursā Andrim Pogam deva iespēju noslēgt līgumu ar Sarfati aģentūru, kas ir ģimenes uzņēmums ar vairāku desmitu gadu ilgu pieredzi.

Andra Pogas karjeras straujo izaugsmi raidījumā komentē viņa aģente, Sarfati aģentūras mākslinieku daļas vadītāja Marina Bauere (Bower), Sarfati aģentūras izpilddirektore Katija Sarfati, kā arī Orchestre de Paris pārstāvji: solovijolnieks Rolāns Dogarejs (Daugareil) un orķestra mākslinieciskais vadītājs Didjē de Kotiņī (Cottignies) – Stenlija Kubrika konsultants filmas “Kosmosa odiseja” skaņuceliņa radīšanā, Sibēliusa mūzikas kvēls pārzinātājs, Rikardo Muti domubiedrs, savulaik skaņu ierakstu nama DECCA mākslinieciskais vadītājs (strādājis ar Čečīliju Bartoli, Huanu Djego Floresu, Lučāno Pavaroti) un Francijas Nacionālā orķestra mākslinieciskais vadītājs.

Katija Sarfati: “Andris mums ir pilnīgs atklājums. Viņš ir ārkārtīgi inteliģents, pieticīgs un visai noslēgts puisis, kas neļaujas panākumu virpulim, tur vēsu prātu un kuram ir neticams talants un mūzikas izjūta. Mēs esam ļoti lepni par viņu. Ceļu, ko viņš nogājis četru gadu laikā, citi iet desmit vai pat vairāk gadu.”

Marina Bauere: “Āzijas turneja deva atspērienu jauniem Andra angažementiem, un to vidū ir tādi, uz kuriem cilvēki citkārt tiecas gadiem, bet tā arī nesasniedz. Piemēram, Leipcigas Gewandhaus – tas ir katra diriģenta sapnis. Nākošajā sezonā Andrim ar viņiem ieplānots koncerts.

Didjē de Kotiņī: “Andrim piemīt harisma, un viņš rada lielu drošības sajūtu. Šajā ziņā Andris atgādina man vienu izcilu itāļu diriģentu, kurš jau daudzus gadus ir viņā saulē un man savulaik ļoti patika. Tas ir Antonīno Voto – Artūro Toskanīni asistents un Rikardo Muti skolotājs.”

Rolāns Dogarejs: “Mūsu orķestris allaž vienprātīgi augstu vērtējis Andri, un mēs esam ļoti priecīgi par sadarbības iespēju, kas mums bija. Tagad, kad viņa termiņš Pāvo Jervi asistenta statusā ir beidzies, mēs esam sevišķi priecīgi par atkalsatikšanos.”

Ko par to visu saka pats Andris Poga, klausieties raidījumā, kurā tiks teikti arī daži vārdi par leģendārās Plejēla zāles turpmāko likteni un Parīzes jauno fiharmoniju, kas nu būs Orchestre de Paris jaunā rezidence.