Latvijas Folkloras biedrība ar Rīgas domes atbalstu jau trešo gadu pasniedz folkloras balvu "Austras koks”. Tā kā svinīgā ceremonija šoreiz izpalika, tad vēlējāmies telefonsarunā ar Andri Kapustu noskaidrot, kuri ir 2020. gada “Austras balvas” laureāti un kā norisinās balvu saņemšana.

Folkloras balva “Austras koks” tiek pasniegta, lai popularizētu un daudzinātu latvisko dzīvesziņu, tās pamatvērtības, izpausmes un ilgtspēju mūsdienu sabiedrībā, kā arī pievērstu sabiedrības uzmanību un godinātu personu, kopu un kopienu veikumu latviskās dzīvesziņas un tautas tradīciju kopšanas talkā.

Kā sarunā noskaidrojām, 2020. gada folkloras balva “Austras koks” pasniegta trīs nominācijās:

- Iedvesmas balvu nominācijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana” saņem Jasjukeviču ģimenes tradīciju kopa “RADI” Mārupes novadā un folkloras kopa “Delve” Limbažu novada Vidrižu pagastā.

- Iedvesmas balvu nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2020. gadā” saņem folkloras kopas “Tarkšķi” vadītāja Kristīne Karele Iecavas novadā, ilggadējais folkloras kopas “Ceiruleits” dalībnieks Mairis Iesalnieks Līvānu novadā, kā arī folkloras kopa “Upīte” Viļakas novadā.

- Savukārt folkloras balvu “Austras koks” nominācijā "Mūža ieguldījums” saņem Ilga Leimane par neizsīkstošu darbu suitu kultūras telpas kopšanā, kā arī folkloras kopas “Talsi” ilggadējā dalībniece Daina Birze.