Mēneša noslēguma raidījumā atskatāmies uz Tradicionālās kultūras izcilības balvas pasniegšanu mūzikas instrumentu meistaram, restauratoram un muzikantam Valteram Reizniekam pagājušajā piektdienā kultūrvietā "Koka Rīga", bet kopā ar Elīnu Gailīti ielūkojamies "Barona konferencē" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

LNKC Tradicionālās kultūras izcilības balva

Pagājušajā nedēļā kultūrvietā "Koka Rīga" notika Latvijas Nacionālā kultūras centra Tradicionālās kultūras izcilības balvas tautas mūzikas nozarē pasniegšana. Balvu saņēma tautas mūzikas instrumentu restaurators, meistars un muzikants Valters Reiznieks.

Pateicības vārdus un runas teica, kā arī interesantus atgadījumus no dzīves stāstīja Reiznieka draugi un domubiedri.

Tradicionālās kultūras izcilības balva ir īpašs LNKC apbalvojums individuālai izcilībai vai mākslinieciskajam kolektīvam par sevišķiem nopelniem vai būtisku ieguldījumu sava novada vai pilsētas kultūrvides veidošanā un uzturēšanā.

Valters Reiznieks ir seno mūzikas instrumentu restaurators, instrumentu meistars, muzikants un tautas mūzikas kapelas "Ziemeļmala" vadītājs.

Barona konference

31. oktobrī LNB notiek ikgadējā “Barona konference”, tās tēma – “Kustība un deja”. Sarunājamies ar Elīnu Gailīti par šī gada konferenci, kas veltīta horeogrāfa, pētnieka un skolotāja Harija Sūnas (23.03.1923.–02.09.1999.) simtgadei. Harijs Sūna bija viens no ražīgākajiem un vispusīgākajiem dejas pētniekiem Latvijā, pats būdams arī horeogrāfs un deju skolotājs.

Konference pulcē folkloristus, etnogrāfus, sociologus, dejas praktiķus un citu nozaru pārstāvjus, piedāvājot noklausīties 16 dažādus referātus par dažādām ar deju un kustību saistītām tēmām, skarot ne tikai tradicionālo deju, – arī vairāki lasījumi par laikmetīgo deju, par performances mākslu, skatuvisko deju, balles dejām, dejas procesiem u. c. Un konferences noslēgumā iespēja iesaistīties dančos ar LU folkloras deju kopu “Dandari”.

Konferences programma: https://lfk.lv/krisjana-barona-konference/files/2023/k_barona_konference_2023_programma.png