Šajā raidījumā vairāk runājam par deju, proti, ielūkojamies nedaudz festivāla "Rijas balle" diskusijā par skatuviskās un tautas dejas mijiedarbību, kā arī uzzinām, kas gaidāms Latviešu folkloras krātuves rīkotajā seminārā par horeogrāfiskās folkloras materiāliem.

Jau vēstījām par tradicionālā deju festivāla "Rijas balle" norisi tiešsaistē, kuras ierakstu ar visām instrumentu spēles un dejas meistarklasēm vēl aizvien var noskatīties "Rijas balle" Youtube kanālā. Šoreiz nedaudz pievēršamies "Rijas ballē" notikušajai diskusijai par skatuviskās un tautas dejas mijiedarbību, gūstot nelielu ieskatu skatuviskās un tautas dejas pārstāvju vidū aktuālajā problemātikā. Kopsavilkumā dzirdam diskusijas vadītāja Dīva Reiznieka un dalībnieku danču mūzikas grupas "Trejdeviņi" dibinātāja un laikmentīgās dejas darboņa Edgara Lipora paustos viedokļus.

"Rijas balles" youtube kanālā pieejama gan šī diskusija, gan arī Latviešu folkloras krātuves zinātniskās asistentes Elīnas Gailītes prezentācija par pētījumu “Kur ir tautas dejas un skatuviskās tautas dejas robeža?”  Ar Elīnu  Gailīti "Etnovēstīs" arī sarunājāmies, tikai jau par citu tematu, proti – 25. oktobrī 12:00 platformā "Zoom" būsit aicināti piedalīties LFK digitālā arhīva garamantas.lv rudens semināru cikla otrajā seminārā, kurā būs iespēja uzzināt, kādi horeogrāfiskās folkloras materiāli pieejami Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā. Par šo semināru ar nosaukumu ""Poļku lēca apkārt tā, ka putekļi vien griezās"*: horeogrāfiskā folklora garamantas.lv" tad arī vairāk stāsta Elīna.