10. novembrī Latgales vēstniecībā "Gors" pasaules mūzikas festivāla "Porta" ietvaros ar žilbinošu solopriekšnesumu klausītājus apbūra balss virtuozs, multiinstrumentālists un latviešu mūziķu draugs Kristians Cēnders no Šveices. Turklāt apbūra ne tikai ar skaņu, bet arī ar teicamu humora izjūtu - māksliniekam tuva ne tikai daudzveidīgā mūzikas, bet arī teātra pasaule.

Par Cēndera profesionalitāti un neaizvietojamību mūzikas pasaulē liecina arī neskaitāmie pasūtījuma darbi filmām un radio. Bijusi arī nepieciešamība uzrakstīt kādu dziesmu bērniem - dziesma ar videoklipu “Triohatala” kļuvusi par hitu, kuru koncertā īpaši gaidīja mazākie klausītāji un, protams, to arī sagaidīja – vertikāli spēlēta akordeona pavadībā. Klausītāji dzirdēja un redzēja arī citus Kristiana Cēndera instrumentus – piemēram, kantainas milzu stabules, kā arī pie galvas piestiprinātu skaļruni.

Interesanti, vai pats mākslinieks dzīvo kalnos, kur var brīvi jodelēt? "Mazliet dzīvoju kā hibrīds – dzīvoju gan Bāzelē, gan kalnos, Šveices austrumos netālu no Apencelas, Šveices vācvalodīgajā daļā," stāsta Cēnders, kurš kalnos vada arī institūtu, kas rūpējas par tradicionālo mūziku, veidojot jaunus internacionālus projektus un veicinot laikmetīgās un tradicionālās mūzikas saplūsmi. "Tādēļ arī atrodos pastāvīgā kustībā starp kalnu reģionu un ķimikāliju pilsētu – Bāzeli."

Vairāk un plašāk šeit!