Jau šovakar, 29. oktobrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos komponista, pētnieka un etnomuzikologa Valda Muktupāvela folkoratorija “Mūsu esmes upes” (Rivers of Our Being).

Folkoratorijas atskaņojums būs LKA starptautiskās zinātniskās konferences “Kultūras Krustpunkti XIII” atklāšanas notikums. Oratorija tapusi starptautiski nozīmīga kultūras mantojuma izpētes projekta “CoHERE. Kritiskais mantojums: identitātes izpausmes un reprezentācija Eiropā” ietvaros, kur LKA bija viena no 12 partneriem.

Četru gadu zinātniskā sadarbība noslēgusies ar radošu rezultātu – radot īpaša žanra jaundarbu – folkoratoriju “Mūsu esmes upes”, kurā Valdis Muktupāvels projekta pētnieciskās atziņas ir ieaudis mākslinieciskā formā. Vairāk uzzinām sarunā ar komponistu.

Iestudējumā piedalīsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauktais koris “Sōla” un kamerorķestris diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā. Iestudējumu papildinās tematiskas videoprojekcijas, ko veido videomākslinieks Viktors Keino sadarbībā ar režisoru Mārtiņu Kagaini. Pasākuma laikā tiks prezentēts arī cits projekta CoHERE rezultāts, proti, apgādā Routledge izdotā zinātniskā monogrāfija “Mantojums un festivāli Eiropā”, kurā iekļauti LKA Zinātniskās pētniecības centra vadošo pētnieču Rūtas Muktupāvelas, Andas Laķes un Baibas Tjarves raksti. Vairāk informācijas lka.edu.lv

***

Un tieši pēc nedēļas, 5. novembrī norisināsies ikmēneša deju sarīkojums BalTfolk, kurā aicināts ikviens, kam ir vēlēšanās dejot. Dejas ir vienkāršas un viegli apgūstamas, bet tās var izpildīt arī sarežģīti, ja vien ir tāda vēlme.  Šajā sarīkojumā būs iespēja iepazīt Eiropas deju kopienu deju soļus, piemēram, mazurku, polsku, burre, ķēžu dejas un citas. Dažos vārdos par pasākumu Madarai Ronei stāsta Sandra Rozenblate. Ikmēneša Eiropas deju sarīkojums "Baltfolk" jau nākamotrdien – vairāk informācijas BalTfolk feisbuka lapā.

***

Un citi notikumi šonedēļ:

Svinot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu, jau trešdienas vakarā 20:00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Saulkrastu koris "Anima" atskaņos koncertprogrammu "Līvu sasaukšanās", kurā iekļauto kompozīciju autori ir Uģis Prauliņš, Laima Jansone un Edgars Beļickis. Biļetes "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā, kā arī koncertzālē "Cēsis".

Savukārt trešdienas vakarā plkst. 18:00 Ojāra Vācieša muzejā sarunu cikla „Runā Pārdaugava” ietvaros notiks tikšanās ar folkloristi, līvu kultūras tradīciju sargātāju un folkloras kopas „Skandinieki” dibinātāju Helmī Stalti. Pārdaugavā dzīvojot, Stalti un "Skandinieki" ar savām dziesmām sauca pretoties padomju varai. Dzima Dziesmotā revolūcija. Par to arī šajā stāstu vakarā – vairāk informācijas vaciesamuzejs.lv

Kā katru gadu Krišjāņa Barona dzimšanas dienai par godu Latviešu folkloras krātuve rīko Krišjāņa Barona konferenci – šogad tās nosaukums ir "Folklora un izglītība", un tajā 17 referātos tiks analizēti gan folkloristikas vēstures jautājumi, gan mūsdienu problēmas. Konference notiks 30. un 31. oktobrī LNB Konferenču centrā. Programmu, kā arī referātu kopsavilkumus atradīsit lfk.lv Aicināts ikviens interesents!

Svētdien, 3. novembrī, 13:00 Rīgas pagalma namiņā Sound Therapy Place ir iespēja piedalīties vargāna meistarklasē pie vargāna spēles meistara Vjačeslava Lukjansova. Vairāk informācijas - Sound Therapy Place feisbuka lapā.

Savukārt svētdienas vakarā plkst. 20:00 Rīgas koncertzālē Palladium uz koncertu aicina Sanktpēterburgas folkgrupa Otava Yo. Īpašie viesi – ansamblis Iļinskaja pjatnica no Rīgas. Biļetes - ticketshop.lv (bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas).