Pagājušajā sestdienā tika atzīmēta Latgales kongresa diena, svētdien Augšdaugavas novada Vabolē notika XX Starptautiskais Tautas muzikantu saiets, bet Rīgā arī bija sastopams prāvs pulciņš latgaliešu, jo izskanēja Latgales sadzīves dziesmu ansambļa "Olūteņš" 35 gadu jubilejas koncerts "VYSI MUNI GOSTI BEJA".

Un – uz sarunu aicinājām Latgaliešu kultūras kustības "Voluuda" vadītāju un šīs pašas kustības folkloras kopas "Ceidari" dalībnieci Edeiti Laimi!

Latgalieši arvien biežāk sastopami Rīgā! "Olūteņam" 35 – un svētki nenotiek bez draugiem, tādēļ gostūs jeb viesos ar dziesmām un sirsnīgiem vēlējumiem ansambli sveica gan jau pieminētā Latgaliešu kultūras kustības folkloras kopa "Ceidari", kas darbojas Rīgā, tālu ceļu no paša Briežuciema ciemos mēroja dāmu muzikālā apvienība "Amma", gan arī koncertā piedalījās ģitārists Ģirts Pavēnis.

Latgalieši Rīgā – turas kopā! Gan ansamblis "Olūteņš", gan "Ceidari" darbojas Rīgā. Kamēr "Olūteņam" jau 35, tikmēr "Ceidari" nesen koši atzīmēja desmitgadi, laižot klajā jaunu albumu.

Bet Edeiti Laimi uz sarunu aicinājām, lai plašāk uzzinātu par Latgaliešu kultūras kustību "Voluuda". Uzzinājām, kādas lietas un ar kādu mērķi “kustina” Latgaliešu kultūras kustība “Volūda". https://www.voluda.lv/