Šajā raidījumā sarunas vadām Lindoras gadatirgū Dienvidigaunijā, kur starp igauņu mājražotājiem ''Etnovēstis'' meklēja tirgotājus no Latvijas.

Lindora Laat jeb Lindoras gadatirgus noris jau simtu pirmo gadu, tam nav atrodams plašs apraksts internetā, nav arī reklāmu, bet zinātāji par to zina, un informācija no viena pie otra nokļūst mutvārdu formā. Lindoras gadatirgus notiek katru 28. oktobri Lindoras meža ceļu krustojumā Dienvidigaunijā. Tur var iegādāties gan zirgu, gan krāmus, gan mājražotāju meistardarbus, gan tomēr arī poļu tirgotas rūpniecības preces. Šoreiz arī ''Etnovēstīm'' bija iespēja gadatirgu apmeklēt, un, lai tirgus atmosfēra nepazustu tulkojumā, iecere bija starp tirgotājiem uzmeklēt tieši latviešus, lai uzzinātu, kā un ko viņi zina par šo tirgu.

Lindoras gadatirgū par savu produkciju vēstīja Laura un Edgars no Kalé Latvia Siguldā, Ansis no Taste of Latvia Siguldā, maiznieks Jānis no Smiltenes saimniecības ''Buliņi'', bitenieks Jānis Sulutaurs un keramiķe Linda Sulutaure no Daugmales, kā arī kalējs Edvīns Šakalis no Rūjienas. Un vēl muzikālā pauzē gadatirgū aprunājāmies ar trio Nedsaja Küla Bänd dalībnieku Tomasu (Toomas Valk).