Atskatāmies uz Latvijas ebreju mūzikas vakaru Žaņa Lipkes memoriālā, kā arī uzzinām par BaltFolk deju sarīkojumiem.

Pagājušajā nedēļas nogalē Žaņa Lipkes memoriālā divus vakarus pēc kārtas jauniešu folkloras studija “Banga” priecēja klausītājus, atskaņojot Latvijas ebreju mūziku un stāstot ebreju tautas pasakas, kas atklāja latviešu tautas pasakām pavisam neraksturīgu morāli vai pat tās trūkumu. "Etnovēstis" patīkami pārsteidza jauniešu izdoma un humora izjūta, kas jau tā saturiski bagāto performanci padarīja vēl aizraujošāku. Turklāt pirmā vakara uzstāšanos īpaši papildināja komponista un virtuozā klarnetista Jēkaba Nīmaņa pievienošanās.

Pēc Latvijas ebreju mūzikas koncerta "Etnovēstīm" bija iespēja pārmīt dažus vārdus gan ar muzeja "Ebreji Latvijā" direktoru Iļju Ļenski, gan arī ar pašiem "Bangas" jauniešiem. Par citiem koncertiem uzzināsiet jauniešu folkloras studijas "Banga" facebook lapā.

*

Par BaltFolk deju kustību Latvijā "Etnovēstīs" jau esam stāstījuši vairākkārt. Pateicoties Ingas Holstas un Sandras Rozenblates neizsīkstošajai interesei par Francijā 70. gados aizsākušamies folka ballēm, dejošanas iespējas mūsu kultūrtelpā paplašinās. Tā "I-Dejas Mājā" Rīgā 22. septembrī 20:00 būs iespēja apgūt balles deju soļus, tādēļ vairāk par gaidāmo "Etnovēstis" aicinājušas pastāstīt abas BaltFolk pārstāves.