Šoreiz atskatāmies uz Kroņa danču norisi tiešsaistē, kā arī vēstām par izglītojošo TV kanālu "Tava klase" – un jo īpaši par tajā notiekošo tautasdziesmu laboratoriju.

Taču vispirms atskaņojam nelielu skaņdarbu ar nosaukumu Corona, kuras autors ir džeza ģitārists Svens Vilsons, kurš savā daiļradē nereti izmanto tautas mūzikas instrumentus – piemēram, šajā skaņdarbā vargāna, didžeridū un vēl daudz citas interesantas skaņas.

Pagājušo trešdien dancot gribētājiem bija iespēja veselu divu stundu garumā izkustēties muzikantu pavadībā, pieslēdzoties tiešsaistē muzikantiem caur Zoom un Facebook video platformām.

Kā vēlāk noskaidrojās, tad viena no galvenajām idejas īstenotājām bija Ieva Strode, plašākai sabiedrībai zināma kā Jauno Jāņu Orķestra vijolniece, kura telefonsarunā arī pastāstīja par savu ierosmes avotu.

Kroņa danču vakarā klātesošas bija arī "Etnovēstis", kas ar interesi klausījās un vēroja, kā katrs muzikants no citas atrašanās vietas ik pēc 20 minūtēm nomainīja viens otru, tādejādi kopā novadot dančus divu stundu garumā. Arī dejotājus bija interesanti vērot, kā katrs mājas apstākļos pa pāriem vai vienatnē, vai ar zīdainīti rokās dejo, un dažs labs, pat tādā veidā laukā sagaida saulrietu. Pagājušās trešdienas vakars daudziem, iespējams, tādējādi tika aizvadīts dejiskāk nekā parasti šajā laikā, un par to liels prieks un pateicība daudzajiem muzikantiem.

Kā pirmie muzicēja Māra Raģe ar dēlu, tad muzicēšanu turpināja Ieva Strode un Mārtiņš Linde, pēc viņiem vijoļspēli pārņēma Katrīna Dimanta, muzicējot kopā ar Kristapu Strodu, tad stafetes kociņu saņēma Rolands Zelčs, viņš to nodeva Kevinam Penneram un Madarai Ronei, un visbeidzot tiešsaistes Kroņa danču vakaru viens pēc otra noslēdza Drabešu muižas muzikanti – Tālis, Edgars un Rasa.

Pēc veiksmīgi aizvadītā Kroņu danču vakara tiešsaistē "Etnovēstis" sazvanījās arī ar Katrīnu Dimantu – ar vienu no Kroņa danču vakara rīkotājām un muzikantēm – lai noskaidrotu, kādas bija virtuālā danču vakara pēcsajūtas.

Gaidīsim nākamo danču vakaru trešdien, 29. aprīlī, vairāk informācijas Eimafolk un ImantaDimanta feisbuka lapās. Tur arī atradīsit iepriekšējā danču vakara video.

Ja vēlaties ar brīvu summu atbalstīt pasākuma organizatorus un muzikantus, iespējams veikt pārskaitījumu:

biedrība "Kalnā kāpu gavilēt"
Reģ.Nr. 5008278041
a/s Swedbank LV02HABA0551045318769
Maksājuma uzdevumā norādot - "Kroņa danči" pasākuma un muzikantu atbalstam.

***

Daudziem jau zināms, ka, lai veicinātu attālināto mācību pieejamību un kvalitatīva satura apgūšanu, kā arī sniegtu lielāku atbalstu skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, no aprīļa sākuma līdz pat maija beigām darba dienās visā Latvijā tiek pārraidītas mācību stundas jaunā un izglītojošā TV kanālā “Tava klase”.

Mācību stundas veido 20 minūšu gari video, kuros mācību priekšmetus pasniedz pedagogi, savas jomas entuziasti, kā arī atbalstu sniedz dažādi sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

TV kanālu “Tava klase” pārraida divās bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Kā arī nodarbības ir vērojamas interneta vietnē www.tavaklase.lv. Šādu pieeju – mācību kanālu izveidi ārkārtējā situācijā –, nodrošinot attālinātās mācības, izmanto arī citas Eiropas valstis.

Arī folkloras kopas “Kokle” vadītāja Dina Liepa un etnomuzikoloģe Igeta Ozoliņa ir iesaistījušās šajā projektā un vada tur tautasdziesmu laboratoriju, tādēļ vairāk par to, ko šajā laboratorija bija un vēl būs iespēja uzzināt, telefonsarunā ar Dinu Liepu noskaidro Rozīte Katrīna Spīča.