21. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā interesenti bija aicināti iepazīties ar dižās basa kokles izveidoto kopiju. Par šī lielā instrumenta oriģināla atradumu kādas savrupmājas bēniņos Jūrmalā jau vēstījām pagājušā gada septembrī – to 1947. gadā izgatavoja instrumentu meistars Jānis Eduards Krauksts, savukārt instrumenta kopijas izveide bija uzticēta meistaram Rihardam Valteram, kurš tad arī padalījās, kā tad viņam klājies ar dižās basa kokles darināšanu. 

Dižās basa kokles skanējumu vairāk būs iespēja iepazīt 7. maija vakarā Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, kur instrumentu ieskandinās etnomuzikologs Valdis Muktupāvels kopā ar citiem koklētājiem – Rozīti un Dzintaru Spīčiem, Ansi Jansonu, Nameju Kalniņu, Zani Sniķeri, Madaru Lisovsku, Dzintaru Liporu un arī  pasu meistaru Rihardu Valteru. Īpaša viešņa būs vecākās paaudzes koklētāja Maija Cālīte. Plašāk RLB mājas lapā.

23. aprīlī Kolkas Lībiešu saieta namā tika atvērta multimediāla izstāde “Tautasdziesmu teicējas.1991”, kas tādējādi turpina savu ceļu Latvijā. Izstādes saturā ir režisores Daces Micāne-Zālītes un video operatora Viestura Graždanoviča veidotas astoņas folkloras ekspedīciju filmas un fotomākslinieka Jāņa Deinata tautasdziesmu teicēju fotoportreti. Par izstādi, kā arī jaunākajām filmām ( "Lībiešu Krastiņš. Sīkrags. Irma Cērbaha un Frīda Žagare" , “Helmī Stalte – līvu vēja balss”) vairāk stāsta Dace Micāne-Zālīte.