Pagājušonedēļ daudzās vietās Rīgā un Latvijā tika svinēta astronomiskā pavasara iestāšanās, ko latvieši sauc par Lielo dienu. Piemēram, sestdienas saulainajā, bet vējainajā pēcpusdienā Līvu laukumā pulcējās gana kupls Lielās dienas svinētāju skaits.

Arī Rozīte Katrīna Spīča bija devusies uz Līvu laukumu un informēja, ka vislielākā interese sanākušajiem esot bijusi par olu krāsošanu ar dabīgajām krāsvielām. Pasākumu rīkoja Latvijas Folkloras biedrība, un tajā bija iespēja izšūpoties, piedalīties olu ripināšanā, rotaļās un deju dejošanā kopā ar folkloras kopām no Rīgas, Baldones, Katlakalna un Bārbeles.

No folkloras kopas "Skandinieki" Rozīte Katrīna Spīča uzzināja, ar ko atšķiras katrs no Lielās dienas sarīkojumiem, kuros viņi šogad piedalījušies, savukārt "Garataka" kopā ar saviem pašiem mazākajiem muzikantiem deva ieteikumus, ar ko dabiskā veidā var krāsot Lieldienu olas.

***

Nesen dūdu un bungu grupa "Auļi" atgriezās no ziemeļiem aiz polārā loka, kur mīnus 30 grādu salā notika skaņdarba "Orbina" videoklipa filmēšana.

Pagājušā gada oktobrī "Etnovēstīs" sarunā ar Kasparu Bārbalu jau vēstījām par "Auļu" topošo programmu "Senču balsis", kas radīta sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas.

Septembrī gaidāma programmas "Senču balsis" koncerttūre, un kā tās pirmo viesmākslinieku "Auļi" pērn izsludināja rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig.

Otrais viesmākslinieks, ar kuru ierakstītas vairākas dziesmas un uzņemts "Orbina" videoklips, ir sāmu joikotājs Kai Somby. Videooperatora Mārča Ābeles veikumu pašā ziemas spelgonī Norvēģijas ziemeļos katram ir iespēja noskatīties "AuliEtnotranss" youtube kanālā, taču "Etnovēstis" piedāvā Orbinu noklausīties. Vairāk informācijas auli.lv