Pēc Nīderlandes radio kolēģu iniciatīvas saistībā ar Turcijā un Sīrijā notikušo katastrofālo un postošo zemestrīci, kas prasījusi neaptveramu upuru skaitu, sagrāvusi pilsētas un atstājusi cilvēkus bez pajumtes, solidaritāti un vienotību ar zemestrīcē cietušo valstu iedzīvotājiem izrāda arī Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU).

Nīderlandes kolēģu aicinājums bija šāds: 15. februārī pulksten 9.45 pēc Eiropas laika atskaņot angļu dziedātājas un dziesmu autores Birdy dziesmu People Help the People. Nīderlandes radio pārstāvis Menno de Bērs šajā aicinājumā paudis šādus vārdus: "Radio iedarbojas uz emocijām, un mūzika ir universāla valoda. Šajos traģiskajos laikos mums ir jāpārvar tilti, jāapvieno spēki, lai palīdzētu un izrādītu savu atbalstu. Būtu lieliski, ja šajā akcijā piedalītos pēc iespējas vairāk Eiropas radiostaciju. Mēs ceram, ka nākamajā trešdienā jūs varēsiet mums no visas sirds pievienoties."

Cerība attaisnojusies, jo šajā akcijā iesaistījušās vairāk nekā 50 radio stacijas no Beļģijas, Bosnijas Hercogovinas, Bulgārijas, Horvātijas, Gruzijas, Vācijas, Islandes, Lietuvas, Luksemburgas, Montenegro, Nīderlandes, Portugāles, Serbijas, Slovākijas, Slovēnijas, Šveices, Ukrainas un, protams, Latvijas.