"Klasika" aicina kopā ar Latvijas komponistiem un mūziķiem sēsties Eiroradio Ziemassvētku kamanās!

Šis bija pirmais gads, kad mēs saņēmām īpašas Ziemassvētku muzikālas pastkartes no visas pasaules, ar kurām jau vairāk kā nedēļu ik rītu un ik dienu centāmies iepriecināt savus klausītājus. Bet pretī saviem Eiroradio kolēģiem sūtījām arī to mūzikas izlasi, kura visbiežāk skan Ziemassvētku laikā Latvijas Radio 3 ēterā.

Tad nu šajā pārraidē skan šie skaņdarbi, kuri gluži vai folklorizējušies: autoru vidū - gan Romualds Kalsons un Rihards Dubra, gan Pēteris Vasks, Raimonds Pauls un Arvīds Žilinskis. 

Iesākumā kamanās sēžas Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar diriģentu Andri Vecumnieku, un klausāmies 1. daļu Allegro Vivace no Romualda Kalsona svītas “Gadskārtu ieražu dziesmas”

Pēcāk Ziemassvētku kamanās - arī vokālās grupa Anima Solla ar vadītāju Mārīti Puriņu, lai dziedātu Riharda Dubras dziesmu ar Jāņa Poruka vārdiem "Mirdz svecītes".

Tad arī Pēteris Vasks ar savu "Adventes mūziku". Tās pirmā daļa Moderato skan kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Normunda Šnē ierakstā.

Turpinājumā - mūzika, kas šajā Ziemassvētku laikā iepriecina kā lielus, tā mazus klausītājus, un kura tiek dziedāta ikvienā mājā- Raimonda Paula "Circenīša Ziemassvētki" un Arvīda Žilinska "Svētki ledus pilī". Pirmajā - Rīgas Doma Zēnu koris kopā ar Latvijas Filharmonijas kamerorķestri Jāņa Erenštreita vadībā, otrajā - Māra Briežkalna kvintets un Intars Busulis.