3. un 4. februārī Honkongas Kultūras centrā skanēja Johana Sebastiāna Baha Svētā Mateja pasija, kuras atskaņošanā līdz ar solistiem Amandu Forsaitu (soprāns), Tamaru Mamfordu (mecosoprāns), Nikolasu Fānu (tenors), Polu Eplbiju (tenors), Deivons Tainsu (basbaritons), Apollo Vonu (basbaritons), Fēliksu Jonu (ērģeles), Honkongas Filharmonisko kori un orķestri piedalījās arī Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", bet pie diriģenta pults stājās Jāps van Zvēdens (Jaap van Zweden). "Klasika" piedāvā noklausīties 4. februāra koncerta ierakstu.

Koris ar izcilo diriģentu sadarbojies vairākkārt, tostarp piedaloties Riharda Vāgnera operas "Parsifāls" koncertuzvedumā 2010. gadā Concertgebouw, gan ieskaņojot šo opusu kopā ar Nīderlandes Radio filharmonisko orķestri un Nīderlandes Radio kori, kā arī atskaņojot Vāgnera operu "Dievu mijkrēslis" 2018. gada janvārī Honkongā.

"Mūsu Kunga Jēzus Kristus ciešanas, kā rakstījis evaņģēlists Matejs" - tā no latīņu valodas tulkojams pilns oratorijas nosaukums. Teksta pamatā ir Mateja evaņģēlija nodaļas, kurās stāstīts par Kristus sagūstīšanu, tiesāšanu un krustā sišanu. Bībeles vēstījums tiek izdziedāts rečitatīvos, kur solo partijas ir Kristum, evaņģēlistam, apustulim Pēterim, Jūdam, Poncijam Pilātam, viņa sievai un vairākiem citiem personāžiem.

Pirms mūzikas iespaidos par vērienīgo atskaņojumu Honkongā dalās VAK "Latvija" dziedātājs Ralfs Šmīdbergs.

***