Šodien, 23. septembrī, svinam Eiropas Tautas mūzikas dienu, kas tiek rīkota pirmo reizi: "Klasikā" izskanēs ieraksti no šīgada Eiroradio folkfestivālā Rūdolštatē: Trio Bube Dame Konig (Vācija), Lena Jonsson Trio (Zviedrija), trio HrayBery (Ukraina/Polija), dziedātājas Betas Malkolmas (Skotija) un grupas Solju (Somija) sniegums, kā arī latviešu trio "Zarbugans" jeb koklētājas Laimas Jansones, kontrabasista Andra Gruntes un bundzinieka Arta Oruba ieraksti šajā festivālā pirms gada.

"Eiropas Tautas mūzikas dienu rīko nevalstiska organizācija European Folk Network, tas ir starptautisks tīklojums, kurā Latviju pārstāv Daina Zalāne. Jautājums bija, ko vairāk viņi varētu darīt, lai tautas mūziku padarītu redzamāku publiski," stāsta "Klasikas" kolēģe un Latvijas Nacionālā kultūras centra Nemateriālā kultūras mantojuma eksperte Gita Lancere.

"Reizi gadā notiek kongress vai konference, bet ko vēl varētu darīt? Un tad izdomāja – ir Eiropas džeza dienas, vēl citas Eiropas dienas, un tāda varētu būt arī folklorai. Tad nu šī diena tika pieskaņota rudens ekvinokcijai – 23. septembrim, kas arī ir skaisti, ar tradicionālo kultūru saskanīgi.

Tad arī Eiroradio pārtvēra šo ideju un uzaicināja Eiropas raidstacijas kaut kādu daļu programmā veltīt šai Eiropas folkloras dienai – vienalga, kādā veidā: spēlējot koncertus vai pašiem kaut ko producējot, atsaucoties uz Eiropas Tautas mūzikas dienu. Šajā dienā brīnišķīgs koncerts notiks "Ulbrokas pērlē", ko rīko biedrība "Skaņumāja" sadarbībā ar kultūras menedžmenta centru  "Lauska", bet "Klasikā" iesim mazliet citu ceļu – izmantosim EBU piedāvātos Rūdolštates festivāla ierakstus. Šim festivālam katra Eiropas raidstacija sūta labāko no savas valsts, un šādā veidā mēs klausītājiem parādīsim Eiropas pērles."