Zvani un kariljoni, angļu secību zvanīšana un rokas zvanu spēle... Kāda ir šī īpatnā instrumenta sakrālā un laicīgā nozīme, rietumnieka acīm raugoties? To uzzināsit raidījumā "Bolero"!

Tiekamies ar Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes zinātnisko asistentu Reini Norkārklu, kurš stāsta par zvana funkcionālo nozīmi Rietumeiropas baznīcā.

Elektroinženieris un Slokas zvanu ansambļa vadītājs Juris Lubējs tuvāk iepazīstina ar dažādajiem Rietumos izmantotajiem zvanu veidiem un formām, kā arī vēsta par atšķirīgajiem zvanu spēles veidiem, kas tiek lietoti Rietumeiropā.

Par zvanu liešanu uzņēmumā "Liepājas metalurgs" stāsta Zvanu lietuves ceha vadītāja vietnieks un ilggadējais "Liepājas metalurga" darbinieks Ilgvars Šēns, savukārt aizraujošas lietas par Rīgas Doma jauno balsi - sešiem jaunajiem Doma zvaniem - un Doma zvanu raibo vēsturi atklāj Rīgas Doma draudzes priekšnieks Kaspars Upītis. Tik daudz zvanu, cik patlaban atrodas Doma tornī, tur nav bijis nekad, un arī tik krāšņu zvanu spēli Doms līdz šim nav piedzīvojis...