7. martā Lielo mūzikas balvu par Mūža ieguldījumu saņems dziedātāja Lilija Greidāne. Vairāk nekā trīs desmitgades viņa bija starp mūsu Baltā nama vadošajiem soprāniem.

Lilijas Greidānes liriski dramatiskajai balsij tika uzticēta Mimī, Liu, Tatjana, Mikaēla, Dezdemona, Elizabete, Lelde, Laimdota – kopskaitā vairāk nekā trīsdesmit varoņu. Līdzās spožām operu lomām arī dalība vokāli simfonisko opusu atskaņošanā, darbs pie kamermūzikas programmu veidošanas un, protams, rūpes par jauno solistu izaugsmi Mūzikas akadēmijā.

Svētku reizē esam pārlūkojuši mūsu arhīvu, kurā glabājas Ilzes Mednes, Rūtas Paulas, Annas Veismanes, Ināras Ancānes un Oresta Silabrieža dažādos gados veiktas intervijas, kā arī aicinājuši pie mikrofona mākslinieces radošajā dzīvē nozīmīgus cilvēkus.

Raidījumā skan fragmenti no raidījumiem "Mana mūzika", "Mākslinieka darbistabā", "100 Latvijas pirmizrādes", "Benefice". Tajos fiksētas pašas Lilijas Greidānes atmiņas un atziņas, bet ar saviem sveicieniem māksliniecei neskopojas viņas kādreizējie kolēģi un audzēkņi - diriģenti Aleksandrs Viļumanis un Viesturs Gailis, režisors Guntis Gailītis, skatuves partneris Kārlis Miesnieks, komponisti Arturs Maskats un Aldonis Kalniņš, kā arī audzēkne Jūlija Vasiļjeva.

Pārraide teksta formātā pieejama Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv!