Turpinot raidījumus "Benefice" par "Lielās mūzikas balvas 2023" nominantiem, šoreiz kārta kategorijai "Gada ansamblis". Triju balvai izvirzīto lokā:

- Duets "DeGlosa" – altists Dāvis Sliecāns un pianists Aleksandrs Kalējs. No viņu pagājušā gada veikumiem īpaši izcelts viņu koncertu "Šūberts, Mocarts, Britens. Čuksti un vēsmas", kas notika 12. oktobrī Mazajā ģildē Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros;

- Modernā džeza grupa "Lupa" – taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, saksofonists, klarnetists un flautists Dāvis Jurka, basists Valters Sprūdžs un perkusionists Andris Buiķis. Viņi ievēroti koncertā "Šnē un džezroks" pagājušā gada 16. februārī Lielajā ģildē kopā ar orķestri "Sinfonietta Rīga", kurā skanēja tikai Andra Buiķa kompozīcijas;

- "Trio Palladio", kurā muzicē vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš. Viņu kontā divi notikumi: pagājušā gada 25. februārī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notikušais koncerts "Dumkas" ar Mečislava Veinberga un Antonīna Dvoržāka Trio, kā arī Zigmunta Krauzes kompozījas "Elēģija" pasaules pirmatskaņojumu. Izcelts arī koncerts 9. septembrī Mazajā Mežotnes pilī ar trīs dažādu laiku opusiem –Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa un Kristapa Pētersona darbiem.

Apcerēs un domās par notikumiem pagājušajā gadā, kā arī atziņās par muzicēšanu ansambļos dalās gan balvas žūrijas locekļi: džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" dibinātājs un vadītājs Mareks Ameriks un muzikoloģe Ilze Šarkovska-Liepiņa, gan (izņemot Andri Buiķi) visi šo ansambļu dalībnieki.