"Klasikas" viesis šovakar - 7. jūnija jubilārs, komponists, diriģents, pedagogs, interesants stāstnieks un gluži vienkārši draudzīgs, atsaucīgs, asprātīgs un ļoti erudīts cilvēks Andris Vecumnieks!

Andris Vecumnieks ir JVLMA Kompozīcijas, Orķestra diriģēšanas un Muzikoloģijas katedru docētājs, paša dibinātā orķestra "Sinfonia Concertante" mākslinieciskais vadītājs, ilggadējs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģents, no 2004. līdz 2018. gadam bijis JVLMA Simfoniskā orķestra klases un mākslinieciskais vadītājs.

Andris Vecumnieks mācījies kompozīciju pie Ģederta Ramana gan Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, gan JVLMA, kur Ramana klasē ieguvis bakalaura grādu. Maģistra grādu kompozīcijā Vecumnieks saņēma Pētera Plakida klasē (1992). Pēc tam papildināja zināšanas Stokholmas Karaliskajā Mūzikas augstskolā pie Svena Dāvida Sandstrema.

Viņam veltītajā pārraidē skan ne vien Andra Vecumnieka kamermūzika, bet arī saruna par viņa radošo procesu un skaņdarbiem, kurus Andris uzskata par savām muzikālajām vizītkartēm, atmiņas par dažu labu bērnībā sastrādātu nedarbu, pirmo skaņdarbu un garabērnu pārdzimšanu, kļūstot par hitiem.

Raidījumā skan:

- parafrāze „Divas vistas” par Žana Filipa Ramo tēmu - Antra un Normunds Vīksnes,

- dziesma no vokālā cikla „Baltkrievu dziesmas” - Antra Bigača un Gatis Ulmanis,

- „Sentimentāla stilizācija” klarnetei un klavierēm - Anna Gāgane un Linda Leine,

-  „In memoriam M.B” – Aigars Raumanis (saksofons) un Aigars Reinis (ērģeles),

- Vvalsis „Art-i-Shock” - Agnese Egliņa (klavieres), Guna Šnē (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti),

- Grave no cikla Quasi corale - Antra un Normunds Vīksnes,

- Kinofantāzija - Trio Fabel,

- „Mazā vasaras mūzika” - Dita Krenberga (flauta), Gunta Ābele (čells) un Džovanni Fornazīni (klavieres),

- "Kadence" - Oskars Petrauskis (saksofons) un Raimonds Petrauskis (klavieres).