"Lielās mūzikas balvas 2023" kategorijā "Par izcilu interpretāciju" nominēti trīs mūziķi: čellists Kristaps Bergs, dziedātāja Inna Kločko un altiste Ilze Kļava.

Šī raidījuma runas un sarunas galvenokārt vijas ap jautājumu, ko nozīmē interpretācija? Taču tie nav centieni definēt, bet gan aktualizēt šo lielumu un caur domapmaiņu, iespējams, atklāt ko jaunu un pavērt plašāku skatu uz to, kā paši domājam, uztveram un dzirdam mūziku. Šveiciešu muzikologs Jorgs Štencls (Jürg Stenzl) ir centies skaidrot interpretācijas vēsturi un nozīmi 19. un 20. gadsimtā. Savu pētījumu viņš momentāni sāk ar treknu virsrakstu: “PROBLĒMA”. Kas tad interpretāciju un runāšanu par to padara tik… problemātisku? Ko vispār nozīmē interpretācija? Cik ļoti tā ir saistīta ar analīzi un galu galā… mūziķa prāta nodarbinātību? Un vai maz ir jēga domāt par to?

Mūziķi dalās savā pieredzē un uzskatos par interpretāciju, papildinot šīs domas ar stāstiem par opusu, ko izcili interpretējuši 2023. gadā.

Čellists Kristaps Bergs – Vitolda Lutoslavska Čellkoncerts 21. aprīlī Lielajā ģildē (kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģenti Kristīnu Posku)

Dziedātāja Inna Kločko – titulloma Leoša Janāčeka operā "Jenūfa" Latvijas Nacionālajā operā (kopā ar Latvijas Nacionālās operas kori, orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu)

Altiste Ilze Kļava – Pētera Vaska Altkoncerts 15. aprīlī koncertzālē "Cēsis" (kopā ar Tallinas kamerorķestri un diriģentu Juhu Kangasu)