„Mākslā man tuvas spēcīgas emocijas, kontrastu dramaturģija. Smalkais un varenais, dvēseliski tīrais un nežēlīgais... – šie pretmeti ļauj izteikties kontrastaināk un spilgtāk, tēlus izgaismojot visdažādākajās krāsās”, tā saka komponists Juris Karlsons, kuru suminām 75. gadskārtā.

Baleti, kormūzika, simfoniski lieldarbi, dziesmu cikli vai mūzika teātrim – mēs vienmēr atpazīstam Jura Karlsona viņa mūzikā ir stilistiski plašs - no džeza un rokmūzikas elementiem līdz aleatorikai, no tīrajiem tembriem līdz mikstūru kombinācijām, no 12 skaņu rindām līdz sonorikas paņēmieniem.

Raidījumā tiekamies ar meistara daiļrades zinātājiem – diriģentu, komponistu Andri Vecumnieku, diriģentu un klarnetistu Gunti Kuzmu un kādreizējo Jura Karlsona studentu, tagad komponistu un sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi.

Pārlapojam Jura Karlsona mūzikas lappuses,  kurās katrs no runātājiem atrod savas paralēles un sakarības – simfonisms un Jāņa Ivanova skola, dramaturģijas līkloči un tēlainība, sakrālais dziļums un asprātība.  Jura Karlsona mūzikā atrodam īpašas zīmes - tie ir zvani, ceļš, gājputni, klusums - „Ne velti saka, ka dzīve ir ceļš. Un kā ikkatrā ceļā, arī šajā varam sastapt norādes – zīmes. Būtiski ir tās ieraudzīt. Bet varbūt saklausīt? Likteņa zīmes, laika zīmes, gaismas zīmes, tumsas zīmes, uguns zīmes, zvaigžņu zīmes, skaņu zīmes…”

Dzirdēsim arī paša komponista domu graudus, jo īpaša pasaule ir radio intervijas, kurās sulīgā un asprātīgā valoda portretē Jura Karlsona daudzšķautnaino personību.