"Lielajai mūzikas balvai 2022" (LMB) kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" izvirzīta džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, trio "Metamorfoze" un Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas audzēkņi par Kārļa Lāča mūzikla "Pūt, vējiņi!" iestudējumu.

 "Lielās mūzikas balvas 2022" žūrijas priekšsēdētāja, muzikoloģe Daina Markova: "Tas, ko mēs, žūrija, vērtējām, domājām un skatījām šajā kategorijā, bija pretendentu pastāvīga un ilgstoša spēja sasniegt rezultātu, azarts, jaunrade, drosme un arī koncerta pēcgarša – kas tajā izdevies, ņemot vērā dažāda veida profesionālos komponentus. Tāpēc šajā reizē kategorija "Gada jaunais mākslinieks" kaut kādā ziņā ir metafora, jo šoreiz nav izvirzīti tikai un vienīgi individuāli mākslinieki.

Džeza dziedātāja Arta Jēkabsone, meitene no Kandavas, šobrīd savu muzikālo dzīvi vada Ņujorkā un aktīvi darbojas džeza jomā. Ir vairāku džeza konkursu laureāte un, šķiet, ir pati pirmā latviešu džeza mūziķe, kas tādā līmenī saņēmusi starptautisku atzinību. Pērn viņa koncertējusi arī Latvijā, festivālā "Ventspils Groove" un arī kultūrtelpā "M/Darbnīca" Rīgā. Arta pārsteidz ar savu netradicionālo, netipisko džeza dziedājumu un pieeju mūzikai, ar dažāda veida muzikālo pieredžu apvienojumu gaišā interpretācijā, džezā ieviešot arī latvisku līniju.

Trio "Metamorfoze" dzinulis ir jaundarbi un dažāda veida programmas, kas apvieno gan intelektuālu, gan emocionālu ceļojumu, nebaidīšanos no eksperimentiem un spēja atrast unikālo savā sastāvā. Tās ir mūziķes, kuras savu muzikālo vienību dibinājušas 2015. gadā: flautistes Liene Dobičina un Zane Jurēvica, kā arī pianiste Zane Rubesa. Šogad trio bijuši seši brīnišķīgi koncerti dažādās Latvijas pilsētās. Liels prieks, ka meitenes strādā un pasūta daudz jaundarbu mūsu komponistiem: viņu iniciēti, top patiešām interesanti darbi!

Nemaz nenākas tik bieži piedzīvot brīžus, kad, klātesot kādā kultūrnotikumā, notici, ka tas ir pa īstam. Pilnīga un galīga saplūšana ar to, ko tev uz skatuves kāds piedāvā un rāda. Ka beigās ir klusums, un aizkustināta patiešām ir visa zāle. Un tā vairākas reizes. Dalībnieki kā komanda un katrs kā individualitāte savos tēlos patiešām dzīvo. Uz skatuves viņi vienlaikus dzied, dejo, veic akrobātiskus trikus un liek noticēt, ka tas viss ir pa īstam! Lielisks komandas darbs, uzrunājot savus vienaudžus un ne tikai viņus, izveidojot veselu uzvedumu, kas pārsteidz arī visskeptiskākos kritiķus un līdz sirds dziļumiem uzrunā katru klātesošo. Šī laika racionālajam garam netipisks ideālistisks notikums uz skolas jaunās zāles skatuves. Vokālmeistarība, aktiermeistarība un komandas darbs. Seši izlijuši jaunieši bija pārliecinājuši savu skolotāju, ka tas ir jādara – skolas eksāmenam ir jāiestudē Kārļa Lāča mūzikls "Pūt, vējiņi!", un viņi tiešām pierāda, ka Raini mīlēt ir vērts. Nominācijā "Gada jaunais mākslinieks" izvirzīta jauno mūziķu komanda – Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi!

Vairāk un plašāk - portālā lsm.lv!