Trešdiena, 2024. gada 12. jūnijs

Vārda diena: Nora, Lenora, Ija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Vada:

Liene Jakovļeva

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Con moto espressivo. Intervija ar ērģelnieku Jāni Pelši

"Klasikā" sarunājamies ar ērģelnieku Jāni Pelši, kurš šovakar pulksten 19 Rīgas Domā kopā ar čellistu Aināru Paukšēnu klausītājus aicina uz koncertu "Pelše. Paukšēns. Con moto espressivo". Programmā iekļauta Johana Sebastiāna Baha, Arvo Perta, Jāņa Ivanova un Aivara Kalēja mūzika. 

Vada:

Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Grāmatu stāsti

Valentīnas Freimanes "Antigones likums" un Deivida Rendala "Sapņuzeme"

Par Valentīnas Freimanes otro grāmatu "Antigones likums" stāsta tās sastādītāja Jolanta Treile, bet izdevniecības "Jānis Roze" vadītāja Renāte Punka iepazīstina ar Deivida Rendala darbu "Sapņuzeme".

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Inta Pīrāga

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Inta Pīrāga

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

Pie "Hammond" ērģelēm – 21. gadsimta paaudze

30. maijā plkst. 19.00 Liepājas Lutera baznīcā notiks koncerts "Pie "Hammond" ērģelēm – 21. gs. paaudze", kurā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rīgas Doma kora skolas un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas studenti Bogdans Mihailovs, Lāsma Švemberga, Gustavs Otto Iesalnieks, Paula Saleniece, Sanija Eglīte, Greisa Peremota, Eduards Bariss, Andris Žabris, Timotejs Rozentāls un Elza Marija Buša. Koncerta īpašie viesi – Atis Andersons (Hammond ērģeles) un Indriķis Veitners (saksofons). Koncertu vadīs "Hammond" atjaunošanas projekta vadītāja, dziedātāja un diriģente Antra Dreģe, ar kuru jau šodien tiekamies plašākā sarunā!

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Rupjmaizes kārtojums. Izlase

Vada:

Ilga Auguste

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Zāles pļaušana ir lielisks laiks domu sakārtošanai. Intervija ar Raimondu Tigulu

"Klasikā" tiekamies ar komponistu Raimondu Tigulu, kurš jau 1. jūnijā pulksten 19 klausītājus aicina uz tradicionālo brīvdabas koncertu "Tiguļkalns" Talsos, kur komponists katru gadu augstākajā no deviņiem pilsētas pakalniem kopā aicina savus mūzikas draugus un domubiedrus, radot īpašu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam.

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mana mūzika

Mākslinieks Ēriks Apaļais: Skaņu pasaule mani iedvesmo!

Šoreiz raidījumā "Mana mūzika" uz sarunu aicinām mākslinieku Ēriku Apaļo. Viņš ir viens no neparastākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, kura vārds ir starptautiski pazīstams. 

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

19:00

Klasikā šovakar

Vada:

Anna Veismane

19:02

70. starptautiskā komponistu konkursa "Rostrum 2024" rezultāti

Konkursa "Rostrum 2024" uzvarētājdarbus klausās Anna Fišere un Platons Buravickis

Godalgotos darbus klausāmies ar komponistiem Annu Fišeri un Platonu Buravicki

Vada:

Anna Veismane

Lasīt vairāk

20:00

Autogrāfs pēc ieskaņojuma. Saruna ar dziedātāju un diriģenti Oksanu Nikitjuku

Oksana Nikitjuka: Pirms dažiem gadiem pat nespēju iedomāties, ka dziedāšu Latvijas Radio!

Pagājušā gada nogalē "Klasika" īpašu uzmanību veltīja ukraiņu mūziķiem un mūzikai no Ukrainas. Dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka Latvijas Radio fondiem ieskaņojusi vienpadsmit ukraiņu tautasdziesmas a capella. Tās tapušas gandrīz kā koncertieraksts, jo katrai melodijai ir tikai viena versija. "Kad dziedu tautasdziesmas, pats svarīgākais ir teksts, vienmēr domāju par vārdiem, tādēļ mūzika plūst dabīgi," sarunā ar "Klasikas" ierakstu producenti Annu Veismani atzīst Oksana.

Vada:

Anna Veismane

Lasīt vairāk

21:00

Odiseja Āfrikā

Āfrikas skaņas

Aziza Brahima (Rietumsahāra/Maroka), Mama Sissoko (Mali) un Kavita Šana (Kaboverde)

Vada:

Gita Lancere

Lasīt vairāk

22:00

Tāda mūzika

Amerikāņu komponista Roberta Ešlija mūzika

Avangarda mūzikai veltītā raidījuma "Tāda mūzika" 60. izlaiduma centrā – ievērojamā amerikāņu eksperimentālās mūzikas komponista Roberta Ešlija (Robert Ashley) darbi. Ešlijs (1930–2014) bija komponistu apvienības "Sonic Arts Union" ievērojamākais dalībnieks, kas atstājis nospiedumu laikmetīgajā kultūrā ar savām elektroniskās mūzikas inovācijām, starpdisciplināriem projektiem un eksperimentiem operas žanrā. 

Vada:

Rihards Endriksons

Lasīt vairāk

22:30

Eiroradio džeza stunda

Jazzahead! 2023
Kalnein & Helling Unit "Alpine Air"
Alex Koo
Jonas Engel + Own Your Bones

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Džeza impresijas

Iepazīt jaunos džeza mūziķus koncertmaratonā

Jau ne pirmo gadu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza studentu noslēguma pārbaudījumus dzird ne tikai žūrija, bet tāda iespēja tiek dota arī klausītājiem. Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners un maģistrantūras studente, dziedātāja Kristīne Cīrule sarunā atklāj, kas gaidāms šogad, kad koncerti izskanēs 3. jūnijā VEF Kultūras pilī un no 4. jūnija trīs vakarus pieskandinās kultūrvietu "M/Darbnīca". Uzzinām arī, cik dažādi ir šī gada topošie absolventi un ka viņu programmās dzirdēsim gan oriģinālmūziku, gan labi zināmu tēmu aranžējumus.

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

Lasīt vairāk

03:30

Piejūras klimats

Adai Neretniecei - 100: Saruna ar kino pētnieci Ingu Pērkoni un publicisti Elvitu Ruku

Šogad vienai no Rīgas Kinostudijas ražīgākajām režisorēm Adai Neretniecei apritētu 100 gadi. Šī Sergeja Eizenšteina skolniece savas karjeras laikā ir radījusi 18 pilnmetrāžas spēlfilmas, no kurām pazīstamākās noteikti ir “Vārnu ielas republika” (1970), “Rita” (1957) un “Zīlēšana uz jēra lāpstiņas” (1988), par kuru režisore saņēma “Lielā Kristapa” balvu. Tai pat laikā Adas Neretnieces vārds netiek bieži minēts starp pazīstamākajiem latviešu kino klasiķiem. Par to, kas raksturo Adas Neretnieces daiļradi, par viņas filmām un to, kādi varētu būt iemesli viņas daiļrades nepietiekamajam novērtējumam mūsdienās, stāsta kino pētniece, Rīgas Kino muzeja vadītāja Inga Pērkone un producente, publiciste un Adas Neretnieces daiļrades entuziastiska pētniece Elvita Ruka.

Vada:

Marta Elīna Martinsone

Lasīt vairāk

04:00

Rupjmaizes kārtojums. Izlase

05:00

Klasika bez pieturām