70. Starptautiskā komponistu kokursa "Rostrum" uzvarētājdarbus klausāmies kopā ar komponistiem Annu Fišeri un Platonu Buravicki.

Starptautiskajam komponistu konkursam "Rostrum", ko rīko Starptautiskā Mūzikas padome (International Music Council) un UNESCO, šogad rit 70. jubilejas gadskārta. Konkurss un konference norisinājās Viļņā no 13. līdz 17.maijam, un tajā piedalījās radio pārstāvji no Eiropas, Meksikas, Honkongas un Argentīnas. Darbi tika vērtēti divās kategorijās – galvenajā un jauno komponistu kategorijā – komponisti līdz 30 gadu vecumam.

Latviju pārliecinoši pārstāvēja Annas Fišeres opuss "Hesychia" lielam ansamblim un Platona Buravicka "Spark" kamerorķestrim, Annijas Annas Zariņas "Say Only a Word" ierindots labāko darbu pieciniekā jauno komponistu kategorijā.

Noteikti jāatzīmē šo darbu atskaņotāji: Agate Pooka, Anna Petrini, Sigurds Vincents Lallo, Guntars Freibergs, Juris Āzers, Oskars Bokanovs Annas Fišeres opusā, bet Platona Buravicka darbu "Spark" festivālā Baltijas Mūzikas dienas pirmatskaņojis kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" Normunda Šnē vadībā.

Paldies par Annijas Annas Zariņas skaņdarba ieskaņojumu sakām Nīderlades Radio (NPO Klassiek/NTR), kuri dalījās ar orķestra "Orkest De Ereprijs" koncertierakstu.

Anna un Platons noklaususījušies divus šī gada "Rostrum" uzvarētājdarbus. Galvenajā kategorijā tas ir poļu komponists Rafals Riterskis (Ryterski) par darbu "Totentanz" kontrtenoram, simfoniskajam orķestrim un elektronikai. Jauno komponistu kategorijā līdz 30 gadu vecumam uzvarēja komponists no Nīderlandes Tomass van Duns (van Dun) ar opusu lielam ansamblim "Rocaillies de l’apres-vie".

Sarunā ar "Klasikas" ierakstu producenti Annu Veismani Anna un Platons reflektē par Rafala Riterska un Tomasa van Duna mūziku, tāpat tiek runāts par tematiskajām un profesionālajām aktualitātēm šodienas mūzikā. Būdami komponisti, visi trīs uzdod sev jautājumu: vai esam pietiekami drosmīgi savā daiļradē?