Valentīna Freimane. "Antigones likums"

Valentīnas Freimanes otrā grāmata "Antigones likums" veidojusies kā turpinājums pirmajai biogrāfiskajai grāmatai "Ardievu, Atlantīda!", kuras stāsts noslēdzās Otrā pasaules kara beigās. Jaunā grāmata aptver padomju periodu, Atmodas laiku, 90. gadu pārmaiņas un Valentīnas Freimanes mūža nogali Rīgā un Berlīnē.

Otrās grāmatas manuskriptu Valentīna Freimane sāka veidot kopā ar redaktori Jolantu Treili, kura pie manuskripta strādājusi astoņus gadus – vispirms, ilgstoši un regulāri tiekoties, uzklausīja un ierakstīja diktofonā atmiņu stāstus, bet pēc Valentīnas aiziešanas mūžībā no šiem daudzu stundu ierakstiem ilgi un rūpīgi būvēja grāmatu. Grāmatu ilustrē bagātīgs vizuālais materiāls – fotogrāfijas, dokumenti, piezīmes. Ar Jolantu Treili tiekamies plašākā sarunā.

 

Deivids Rendals. "Sapņuzeme"

Līdzīgi kā daudzi no mums, arī Deivids Rendals nekad nebija veltījis sevišķi daudz laika pārdomām par miegu, līdz... piepeši sāka miegā staigāt! Viena naksnīga sadursme ar gaiteņa sienu pamudināja viņu sākt pētīt neparasto miega zinātni. 

Grāmata "Sapņuzeme" veltīta diennakts stundām, kas veido gandrīz trešdaļu mūsu dzīves. Rendals sniedz pārskatu, cik dažādos aspektos var pētīt miegu. Novērojumi kaujas laukā, darbavietās un bērnu guļamistabās apliecina – miegs nav tik vienkāršs, kā šķiet.

Ar šo aizraujošo un neparasto grāmatu tuvāk iepazīstina izdevniecības "Jānis Roze" vadītāja Renāte Punka