Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Viesos:

Siliņš Egils
dziedātājs

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, sveicot jubilārus, uzzinot interesantus faktus rubrikā "Vai zini?", atbildot uz rīta konkursa jautājumu, ieklausoties rīta sarunā un nepiemirstot arī "Klasikas" programmas aktualitātes

Viesos:

Matule Lauma
koklētāja
Īvāns Dainis
publicists

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

09:00

Ziņas

09:05

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Liene Jakovļeva

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Liene Jakovļeva

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:04

Laika ziņas

12:07

PārMijas

Diriģents Remī Balo: Mums ir ļoti daudz stereotipu par komponistiem

Sestdien, 15. jūnijā, Dzintaru koncertzālē un tiešraidē Latvijas Radio 3 "Klasika" Rīgas festivāls turpināsies ar Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga koncertu, kurā ar orķestri pirmoreiz sadarbosies franču diriģents Remī Balo. Programmā – Pētera Vaska Musica appassionata un Ludviga van Bēthovena Ceturtā simfonija un Ceturtais klavierkoncerts (solists - Georgijs Osokins). Remī Balo ir vijolnieks, kurš vairāk nekā desmit gadu spēlējis Vīnes filharmonijas orķestra pirmo vijoļu grupā. Diriģēšanas mākslu  apguvis Serdžu Čelibidakes vadībā, ir Vīnes kamerorķestra Klangkollektiv Wien galvenais diriģents un pērn pabeidzis Antona Bruknera simfoniju koncertierakstu kopā ar Sanktflorianas orķestri Altomonte. Ar Remī Balo tikās Orests Silabriedis.

Vada:

Orests Silabriedis
Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Elīna Gaitjukeviča: Ir milzīgs gandarījums redzēt, kā dejotāji aug, attīstās, pilnveidojas

2024. gads deju grupas "Ritms" darbībā ir jau 55.  Aizsākums ir 1969. gadā, kad VEF Kultūras pils paspārnē radās pirmā estrādes/šova deju grupa Latvijā. Kopš 12 gadu vecumā kā dejotāja, bet ar 2002. gadu jau kā mākslinieciskā vadītāja ar to saistīta horeogrāfe Elīna Gaitjukeviča.

Vada:

Ilze Medne

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Orfeja auss. Sarunas par interpretāciju

Volfganga Amadeja Mocarta koncertārija "Non so donde viene" un CD "Mozart in Mannheim"

Raidījuma vadītājs Orests Silabriedis, vijolniece Agnese Kanniņa un kontrabasists un diriģents Jānis Stafeckis dažādās interpretācijās klausās Volfganga Amadeja Mocarta koncertāriju Non so donde viene un vērtē skaņu ierakstu nama Deutsche Grammophon šogad klajā laisto albumu Mozart in Mannheim, ko ieskaņojis Freiburgas baroka orķestris diriģenta Gotfrīda fon der Golca vadībā.

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

19:00

Tiešraides

Džuzepes Verdi Rekviēms Latvijas Nacionālajā operā

Jūlija Vasiļjeva (soprāns), Elmina Hasana (mecosoprāns), Mateo Lipi (tenors) un Egils Siliņš (basbaritons), Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris Džuzepes Verdi Rekviēma atskaņojumā diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Vada:

Dāvis Eņģelis

Lasīt vairāk

20:30

"Calefax Reed Quintet" ieraksti

Vada:

Dāvis Eņģelis

21:05

Sveiciens dzimšanas dienā komponistam Vilnim Šmīdbergam!

Koncerts–simfonija stīgu orķestrim ar angļu ragu – Uldis Urbāns (angļu rags), Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupa un diriģents Imants Resnis
"Klosterī" – grupa "Sīpoli"
Otrā simfonija stīgu orķestrim – Latvijas Filharmonijas kamerorķestris un diriģents Tovijs Lifšics

Vada:

Dāvis Eņģelis

21:50

"Orfeja auss" muzikālais pielikums

"Ensemble Altera" kormūzikā no Gibonsa līdz Bārberam

Kormūzika no Gibonsa līdz Bārberam albumā The Lamb`s Journey: a choral narrative from Gibbons to Barber (Alpha Classics, 2024), kuru ieskaņojis profesionālais koris no ASV Ensemble Altera diriģenta Kristofera Lovrija vadībā.

Vada:

Dāvis Eņģelis

Lasīt vairāk

23:05

Pianista Kristapa Vanadziņa ieraksti

Vada:

Dāvis Eņģelis

23:30

Nakts mūzika

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Post factum

Fokusā – jaunie: diriģente Anastasija Kildiša, dziedātāja Paula Saija un topošie džezmeņi

Kaut arī lielajos kolektīvos ziemas koncertsezona jau noslēgusies, bet vasaras festivālu laiks tikai sāk uzņemt apgriezienus, studentiem un topošajiem mūzikas profesionāļiem šis ir pats aktīvākais laiks, lai ne tikai nopelnītu labas atzīmes eksāmenos un tiktu pie diploma, bet arī lai ar sevi un savu varēšanu iepazīstinātu plašāku publiku. Recenziju raidījuma "Post factum" uzmanības lokā nonākuši šādi kultūrnotikumi: koncerts 30. maijā, kad pie Rīgas kamerkora "Ave Sol" diriģenta pults, atklājot jaunu koncertsēriju "Kora laboratorija", "Ave Sol" zālē stājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante Anastasija Kildiša; koncerts 1. jūnijā "M/Darbnīcā", kurā ar veltījumu leģendārajam Čārlijam Pārkeram jaunuzsāktajā ciklā "Brooklyn Jazz" startēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas studente, vokāliste Paula Saija; trijdaļīgais koncerts 3. jūnijā VEF Džeza klubā, kurā pavērās plašs spektrs uz džeza jauno paaudzi Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā, tostarp arī uz apvienoto bigbendu, ko vadīja Dāvis Jurka. Raidījumu vada Inta Pīrāga, kā ekspertus studijā aicinot profesionāļus kora un džeza mūzikas jomā: diriģentu Ralfu Šmīdbergu un saksofonistu Vilni Kundrātu.

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

03:45

Cafe musical

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām