Kaut arī lielajos kolektīvos ziemas koncertsezona jau noslēgusies, bet vasaras festivālu laiks tikai sāk uzņemt apgriezienus, studentiem un topošajiem mūzikas profesionāļiem šis ir pats aktīvākais laiks, lai ne tikai nopelnītu labas atzīmes eksāmenos un tiktu pie diploma, bet arī lai ar sevi un savu varēšanu iepazīstinātu plašāku publiku.

Līdz ar to recenziju raidījuma "Post factum" uzmanības lokā nonākuši šādi notikumi:

* koncerts 30. maijā, kad pie Rīgas kamerkora "Ave Sol" diriģenta pults, atklājot jaunu koncertsēriju "Kora laboratorija", "Ave Sol" zālē stājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante Anastasija Kildiša;

* koncerts 1. jūnijā "M/Darbnīcā", kurā ar veltījumu leģendārajam Čārlijam Pārkeram jaunuzsāktajā ciklā "Brooklyn Jazz" startēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas studente, vokāliste Paula Saija;

* trijdaļīgais koncerts 3. jūnijā VEF Džeza klubā, kurā pavērās plašs spektrs uz džeza jauno paaudzi Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, tostarp arī uz apvienoto bigbendu, ko vadīja Dāvis Jurka.

Raidījumu vada Inta Pīrāga, kā ekspertus studijā aicinot profesionāļus kora un džeza mūzikas jomā: diriģentu Ralfu Šmīdbergu un saksofonistu Vilni Kundrātu.