14. jūnijā, pieminot Komunistiskā genocīda upurus, Latvijas Nacionālajā operā un tiešraidē Latvijas Radio 3 "Klasika" un Igaunijas "Klasika Radio" izskanēja Džuzepes Verdi Rekviēms, kura atskaņojumā piedalījās gandrīz 200 mūziķu: solisti Jūlija Vasiļjeva, Elmina Hasana, Mateo Lipi un Egils Siliņš, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

LNO galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš: “Rekviēms ir mesa mirušo piemiņai. Aizvadītājos gados esam dzīvojuši kovida un kara zīmē, un ikvienam no mums ir kāds, kura piemiņu godināt. No visiem Rekviēmiem tieši Verdi man ir vistuvākais – gan tāpēc ka tas ir tuvs operas žanram, gan tāpēc ka tas ir bijis man pašam nozīmīgs skaņdarbs kā dziedātājam studiju gados piedaloties atskaņojumā Parīzē zem Lielās arkas maestro Džansuga Kahidzes vadībā un vēlāk kā Baha akadēmijas dalībniekam kopā ar jauniešiem no visas Eiropas dodoties trīs nedēļu tūrē pa Skandināviju un Eiropu Helmuta Rillinga muzikālajā vadībā.

Šī būs pirmā reize, kad šo skaņdarbu interpretēšu kā diriģents. Darbs operā ir mainījis manu skatījumu uz tā interpretāciju. Lai arī Rekviēms ir liturģiskais skaņdarbs, tas iekļaujas komponista radošajā daiļradē, kurā dominē opermūzika. Rekviēms ir tapis laikā starp "Aīdu" un "Donu Karlosu". Abi šie iestudējumi ir mūsu repertuāra pamatvērtības, un Rekviēms ir likumsakarīgs vainagojums.

Šis atskaņojums būs iespēja gan atkal tikties ar labi zināmajiem solistiem Jūliju Vasiļjevu un Egilu Siliņu, gan iepazīt Elminu Hasanu un Mateo Lipi. Tā kā Rekviēmā īpaši grandiozi jāskan korim, pasaulē pieprasītais VAK Latvija, ar kuru savulaik cieši bijusi saistīta arī mana radošā darbība, stāsies blakus mūsu operas korim, kas šobrīd ir brīnišķīgā formā.”