Piektdiena, 2024. gada 1. marts

Vārda diena: Ilgvars, Ivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Viesos:

Rozentāle Ieva
LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja

Vada:

Liene Jakovļeva

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

Neatbildētie jautājumi. Par kustību izrādi "Atceries mani" stāsta Elīna Gediņa

3. februārī pulksten 19 Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvos kustību režisores Elīnas Gediņas un laikmetīgās dejas apvienības Sixth veidotā izrāde "Atceries mani", par kuru jau 1. februāra rītā plašāk stāstīs pati Elīna Gediņa.

Vada:

Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Grāmatu stāsti

Agneses Rutkēvičas "Skumjais laikmets" un Kristapa Vecgrāvja "Vaska ezers"

Agnese Rutkēviča "Skumjais laikmets". Agneses Rutkēvičas esejas par mākslu, cilvēkiem un dzīvi, apkopotas vienā krājumā, iedvesmo ļaut savā dzīvē ienākt mākslai un kultūrai. Tā ir grāmata, kas veicina domāšanu un interesi par mākslas parādībām un procesiem kultūrā. Lasot viņas sarakstītās esejas, saproti, ka vislielākā kļūda ir atdalīt mākslu no dzīves. Dzīve un māksla ir viens. Šis eseju krājums ir ne tikai poētisks, bet arī personisks iekšējs novērojums un laikmeta noskaņojuma fiksējums. Svarīga liecība par šo laiku šajā steidzīgajā laikmetā.
Kristaps Vecgrāvis. Dzejas krājums "Vaska ezers". Pirms 17 gadiem iznāca Kristapa Vecgrāvja pirmais dzejoļu krājums "Kaist ķekarā vīnogas". Kristapa Vecgrāvja otrais dzejoļu krājums aptver autora pēdējo desmit gadu daudzveidīgo daiļradi. Četrās nodaļās kārtotie dzejoļi atklāj autora eklektiku formā un saturā, tajā pašā laikā nepārprotami apliecinot poētiski nobriedušu talantu, kas dzejas centrā liek ne tikai "ko pateikt", bet arī – "kā pateikt".par darbu raksta izdevēji.

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Inga Žilinska

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Inga Žilinska

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

Vissvarīgākais ir teksts. Intervija ar franču baroka pētnieku Stefanu Fižē

4. februārī pulksten 18 itāļu baroka laika mūzikas zelta repertuāru Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pirmo reizi atskaņos vadošie baroka mūzikas eksperti no Francijas. Izcilais soprāns Klēra Lefiljatra šoreiz atgriežas ar ansambli Les Épopées, lai diriģenta Stefāna Fižē vadībā izpildītu itāļu dižgara, komponista Klaudio Monteverdi un viņa laikabiedru operlappušu pērles. Ar Stefānu Fižē telefoniski sazināsimies trešdienas "Pārmijās".

Vada:

Inga Žilinska

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Būt labākam un labākam. Dzimšanas dienas saruna ar ģitāristu Mārci Auziņu

Virtuozais ģitārists un komponists Mārcis Auziņš 28. janvārī svinēja 40. dzimšanas dienu. Nu svinības notiks arī uz skatuves: 4. februārī plkst. 19.00 VEF kultūras pils Lielajā zālē Mārcis Auziņš aicina uz savu solokoncertu, bet jau šodien ar jubilāru tiekamies "Klasikas" vilnī.

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mana mūzika

Māra Uzuliņa: Maģiski, ka cilvēki var sanākt kopā un sarunāties pat bez vārdiem

"Maģiski, ka cilvēki var sanākt kopā un sarunāties pat bez vārdiem. Mūziķis, izmantojot savu mākslu, sarunājas ar gleznotāju un viņa gleznās pausto. Viņi, iespējams, nevar definēt, par ko ir saruna, taču tā risinās par vienu un to pašu tēmu. Šajā mirklī saplūst radošā enerģija un šis maģiskums," - tā par dažādu mākslas veidu pārstāvju sinerģiju prāto režisore un aktrise Māra Uzuliņa. Ar viņu tiekamies raidījumā "Mana mūzika". 

Vada:

Edgars Raginskis

Lasīt vairāk

19:00

Ziņas

19:08

Studijā komponiste Agita Reķe

Studijā komponiste Agita Reķe

Hildegardes Vesterkampas (Hildegard Westerkamp), Bjarni Gunnarsona (Bjarni Gunnarsson), Ričarda Bareta, Marianas Amašēras (Maryanne Amacher) un Agitas Reķes mūzika

Vada:

Dāvis Eņģelis

Lasīt vairāk

21:00

Odiseja Somijā

Sieviešu pasaule. "Odiseja" Somijā

Pelkka Poutanena albumā Pyha veri vuotaa, grupa Enkel albumā Love un grupa Okra Playground albumā Itku

Vada:

Gita Lancere

Lasīt vairāk

22:00

Kurta Kobeina dziesmas folka noskaņās albumā "Folk Nevermind"

Vada:

Gita Lancere

22:30

Eiroradio džeza stunda

Jazz Baltica 2022
Marialy Pacheco & Omar Sosa (Kuba)
Diego Pinera Trio (Vācija) & Donny McCaslin (ASV)

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Džeza impresijas

Jurijs Natsvlišvili: Mēs paši, ukraiņu mūziķi, īsti nenovērtējam, cik lieliski esam

Šajā reizē raidījumā "Džeza impresijas" aicinām iepazīties ar mūziķi Juriju Natsvlišvili. Viņa instrumenti ir basģitāra un kontrabass, un Latvijā viņš mīt kopš pagājušā gada vasaras. Jurijs ir no Ukrainas, vairāk kā desmit gadus viņš ar sievu mākslinieci dzīvoja Kijivā, kur džeza dzīve attīstījās, pilnveidojās, sniedza daudz iespēju muzicēt un radīt mūziku. Tagad tas nav iespējams, tāpēc Jurijs par savām mājām nu sauc Rīgu, lai arī atzīst, ka Ukrainas, protams, ļoti pietrūkst. Šeit viņš iepazinies ar vietējiem mūziķiem, varbūt būsiet jau manījuši viņu arī uzstājamies, bet ja ne, tad tāda iespēja būs 8. februārī kultūrvietā "M/Darbnīca".

Vada:

Anete Ašmane-Vilsone

Lasīt vairāk

03:30

Piejūras klimats

Trīs draugi atkal satiekas Inišerinā: Mārtina Makdonas iespaidīgā karjera teātrī un kino

Šogad aprit 15 gadi, kopš 2008. gada 8. februārī uz kino ekrāniem iznāca jau pazīstamā britu-īru dramaturga Mārtina Makdonas debijas pilnmetrāžas filma “Reiz Brigē”. Šī filma ne tikai uzsāka viņa veiksmīgo karjeru kino, bet arī saveda kopā divus aktierus, kuri negaidīti kļuva par draugiem uz mūžu - Kolinu Farelu un Brendanu Glīsonu.

Vada:

Marta Elīna Martinsone

Lasīt vairāk

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām