Sestdiena, 2023. gada 2. decembris

Vārda diena: Sniedze, Meta

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Neakadēmiski

07:00

Ziņas

07:06

Rīta regtaims

Mostamies jaunai dienai, klausoties Rīta retro, noskaidrojot dienas notikumu, ielūkojoties pasākumu afišā un pasaules kultūras ziņu jaunumos

Vada:

Liene Jakovļeva

08:00

Ziņas

08:06

Rīta regtaims

"Latvian Voices" izdod video dziesmai "Jumalo" un aicina uz koncertiem

Mostamies jaunai dienai, sveicot jubilārus, uzzinot interesantus faktus rubrikā "Vai zini?", atbildot uz rīta konkursa jautājumu, ieklausoties rīta sarunā un nepiemirstot arī "Klasikas" programmas aktualitātes

Vada:

Liene Jakovļeva

Lasīt vairāk

09:00

Ziņas

09:05

Grāmatu stāsti

Inese Zandere par lasītprasmēm un lasītprieku un Maija Amoliņa par Marisu Jansonu

Apgādam "Liels un Mazs" izcilības balva piešķirta par augstvērtīgu, sociāli aktīvu un starptautiski plaši atzītu sniegumu bērnu grāmatniecībā, kas vainagojies ar 2022. gadā saņemto prestižo Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu kategorijā "Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs Eiropā". "Grāmatu stāstos"  Inese Zandere rosina pārdomas par lasītprasmēm un lasītprieku. Bet Maija Amoliņa stāsta par savas grāmatas "Es zinu, es nekad nebūšu iedomīgs. Mariss Jansons" tapšanu.

Vada:

Liega Piešiņa

Lasīt vairāk

09:25

Klasika bez pieturām

10:00

Ziņas

10:06

Pasticcio

Vada:

Inta Zēgnere

11:00

Ziņas

11:06

Izvēlas klausītāji

Vada:

Inta Zēgnere

Dienas pārraides

12:00

Ziņas

12:07

PārMijas

To nedrīkst neredzēt! Pastaiga "Rīgas Biržā" kopā ar tās vadītāju Daigu Upenieci

Tiekamies ar Mākslas muzeja "Rīgas Birža" vadītāju Daigu Upenieci, jo "Rīgas Biržā" vēl līdz 11. decembrim skatāma izstāde "Neiespējamais grupas portrets. Direktora izvēle". Tās pamatā - viņas darbs pie grāmatas "Direktora izvēle". To uzrakstīt aicinājusi Londonas izdevniecība Scala Arts & Heritage Publishers. Otra sarunas tēma būs 16. gadsimta itāļu mākslinieka Antonio Frančesko Brinas glezna "Dievmāte ar Bērnu", kas "Rīgas Biržā" būs aplūkojama līdz 16. janvārim. Muzejā tā nonākusi, pateicoties Džordžo Barati antikvariāta deponējumam. Glezna  apskatei izvietota starp pastāvīgas ekspozīcijas darbiem muzeja 4. stāvā.

Vada:

Inta Zēgnere

Lasīt vairāk

13:00

Ziņas

13:06

Klasika bez pieturām

14:00

Ziņas

14:06

Klasika bez pieturām

15:00

Ziņas

15:06

Klasika bez pieturām

16:00

Ziņas

16:06

Neakadēmiski

17:00

Ziņas

17:06

Pa ceļam ar Klasiku

Māris Skuja: Štrausa mūzika prasa lielu atdevi, bet nav nogurdinoša

9. decembrī pulksten 18. 30 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē Latvijas Nacionālās operas soliste Tatjana Trenogina un pianists Māris Skuja piedāvās Riharda Štrausa vokālās mūzikas programmu. Ar abiem māksliniekiem tiekamies "Klasikas" studijā.

Vada:

Dina Dūdiņa-Kurmiņa

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mana mūzika

Grāmatizdevēja Ligita Kovtuna: Pēteris Vasks reiz teica, ka man ir skaists kontralts

"Savulaik mani pacēla spārnos tas, ka Pēteris Vasks reiz teica, ka man ir skaists kontralts, un tad, to kā karogu vicinādama, vietā un nevietā skaļi dziedāju," smaidot stāsta grāmatizdevēja, žurnāliste, trimdas laikrakstu "Brīvā Latvija" un "Laiks" galvenā redaktore Ligita Kovtuna, ar kuru šonedēļ tiekamies raidījumā "Mana mūzika". Sarunas lokā - bērnība un akordeons, Latgale, tango un polovciešu meitenes, "Pērļu zvejnieks" un dziedambalsis.

 

Vada:

Orests Silabriedis

Lasīt vairāk

19:00

Koncerta "Cauri ziemai kāds nāk. Pirmatskaņojumi Adventes laikā" tiešraide no kultūras centra "Ulbrokas pērle"

VAK "Latvija" koncerts "Cauri ziemai kāds nāk" kultūras centrā "Ulbrokas pērle"

Tiešraidē no jaunā kultūras centra "Ulbrokas pērle" klausāmies Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" koncertu "Cauri ziemai kāds nāk. Pirmatskaņojumi Adventes laikā". Pie diriģenta pults - kora mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Programmā - trīs pasaules pirmatskaņojumi: Riharda Zaļupes "Ziemas karuselis", Andra Kontauta "Gaismas evaņģēlijs" un Renātes Stivriņas "Maza Adventes mistērija". Tāpat koncertā izskanēs pasaulē atzītā latviešu komponista Ērika Ešenvalda un citu pasaules komponistu opusi Ziemassvētku noskaņās, kā arī iemīļotas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas jaunā skanējumā.

Vada:

Inta Pīrāga

Lasīt vairāk

20:30

"Ad libitum"

Vada:

Inta Pīrāga

21:00

Odisejā ieskats 2021. gada "Glatt&Verkehrt" festivāla koncertos. 2. raidījums

Ieskats 2021. gada "Glatt&Verkehrt" festivāla koncertos. 2. raidījums

"Odiseja" atkal aicina uz mazo Austrijas pilsētiņu Kremsu, kur kopš 1997. gada notiek Austrijas nozīmīgākais pasaules mūzikas festivāls Glatt&Verkehrt. 2021. gadā pēc pandēmijas klusuma Kremsa atkal aicināja mūziķus un publiku, lai sarīkotu muzikāli aizraujošu un bagātu festivāla nedēļu jūlija nogalē.

Vada:

Gita Lancere

Lasīt vairāk

22:00

Latvijas mūzika uz viļņa!

Mūziķu biedrības pirmās brīvvalsts laikā: "Skaņražu kopa" un Latvijas mūziķu biedrība

Šoreiz – par mūziķu biedrībām pirmās brīvvalsts laikā. Par komponistus vienojošo Skaņražu kopu un atskaņotājmākslinieku dibināto Latvijas mūziķu biedrību. Kas nodarbināja mūziķu prātus 20., 30.gados? Kāpēc dažureiz gadījās pat streikot? Kāpēc bija jācīnās ne tikai pret ugunsdzēsēju un karavīru pūtēju orķestriem, bet arī pret Latvijas radiofonu? Un kāpēc dažam labam komponistam nācās uzņemties mantziņa pienākumus? Vai tiešām ar algu tarifiem un autorhonorāru jautājumiem tolaik bija spiests nodarboties ne viens vien? Tā nu nevis tikai par augstiem ideāliem, bet arī par arhīvos rodamajām biedrību kases grāmatām, protokoliem, naudas apgrozījuma pārskatiem un daudz ko citu stāsta muzikoloģe Laura Švītiņa.

Vada:

Ināra Jakubone

Lasīt vairāk

22:30

Eiroradio džeza stunda

Pianista un komponista Bēlas Sakči Lakatoša (Bela Szakcsi Lakatos, 1943-2022, Ungārija) piemiņai
Monika Rostas, Czaba Rostas (vokāls) & Trio Szakcsi (2005)
Populāras tēmas un improvizācijas B. Lakatoša solo programmā (2018)

Vada:

Maruta Rubeze

Nakts pārraides

00:00

Klasika bez pieturām

01:00

Pasticcio

02:00

Klasika bez pieturām

03:00

Džeza impresijas

Flautiste Ilona Kudiņa: Latvijā tagad ir džeza renesanse

Kopš 18. novembra platformā Bandcamp pieejams flautistes un viņas domubiedru jaunākais albums Ilona Kudiņa's BALTIC TRANSIT, kas tapis sadarbībā ar izciliem Latvijas džeza māksliniekiem – pianistu Viktoru Ritovu, sitaminstrumentālistu Arti Orubu, dziedātāju Artu Jēkabsoni - un peruāņu izcelsmes amerikāņu basistu, Grammy balvas laureātu Oskaru Stanjaro.

Vada:

Artūrs Sebris

Lasīt vairāk

03:30

Piejūras klimats

Piedzīvojumu filma kā bērnībā: latviešu-igauņu kopražojuma filmas “Ziemassvētki džungļos”

Igauņu režisora Jāka Kilmi (“Ātrie igauņu puiši”, “Spiegs, kurš mans tēvs”) piedzīvojumu filma visai ģimenei 2. decembrī beidzot nonāk uz kino ekrāniem. “Ziemassvētki džungļos” ir tapusi sadarbībā ar filmu studiju “Lokomotīve”, un ir Latvijas un Igaunijas kopprodukcija. Producents Roberts Vinovskis ir arī idejas autors, un uzsver, ka šī ir, iespējams, pirmā latviešu filma, kas filmēta gandrīz pilnībā ārzemēs. Turklāt ārzemēs, kas ir otrā pasaules malā - Indonēzijā.

Vada:

Marta Elīna Martinsone

Lasīt vairāk

04:00

Klasika bez pieturām

05:00

Klasika bez pieturām