8. maijā ar īpašu koncertu Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē savu rezidences laiku Latvijas Radio sāks trio Art-i-Shock – čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa un sitaminstrumentu virtuoze Elīna Endzele.

Par godu šī gada ciešajai sadarbībai, ansamblis sagatavojis koncertprogrammu ar "Klasikas" zīmīgo moto – "Mode mainās. Klasika paliek", turklāt trāpīgu transformāciju ieguvis arī trio nosaukums – 8. maija koncertafišās tas lasāms šādi: Art-i-Klasika.

"Tas nozīmē, ka šoreiz artišokēsim savus klausītājus, piedāvājot vēl nedzirdētu un mūsu sastāvam neraksturīgu repertuāru, pievēršoties klasikai, barokam, renesansei un pat viduslaikiem," kārdina Art-i-Shock mūziķes un uzsver: "Kā vienmēr, bez radošuma neiztikt, turklāt šoreiz tas ienāks ne tikai mūsu instrumentācijās un pārlikumos, bet arī parādīs komponistu pieeju citu autoru darbiem. Bēthovens fantazēs par Mocarta "Burvju flautas" tēmu, Ičijanagi dārdinās Paganīni kaprīzes motīvus, bet Šnitke smīnēs par baroka dejām un fūgu. Ceram, ka pārsteigumu sagādās mūsu un Guntara Prāņa versija par renesanses meistara Djēgo Ortisa un gregoriskā dziedājuma tēmu. Arī jaundarbs šoreiz klasiskā vienkāršībā – tas būs Georga Pelēča "Pieneņu lauks". Būs rata lira, klavesīns, klavieres, čells un, protams, kā vienmēr – daudz sitaminstrumentu. Bet programmas noslēgumā klausītājus gaida pavasarīgs pārsteigums…"

Trio Art-i-Shock programma 8. maijā:

* Gregoriska melodija In dedicatione čellam un rata lirai
* Peirs Vidals (Peire Vidal, 1175-1205) – Baros de mon tan covit čellam, rata lirai un sitaminstrumentiem
* Marēns Marē (Marin Marais, 1656-1728) – Les folies d`espagne čellam, klavesīnam un perkusijām
* Georgs Pelēcis (1947) – "Pieneņu lauks" čellam, klavierēm un vibrofonam (pasaules pirmatskaņojums)
* Ludvigs van Bēthovens (1770-1827) – Septiņas variācijas čellam un klavierēm par Mocarta operas "Burvju flauta" tēmu Bei Maennern, welche Liebe fuehlen
* Alfrēds Šnitke (1934-1998) – Suite in the old style čellam, klavierēm, klavesīnam un sitaminstrumentiem (Ingas Meijeres instrumentācija)
* Toši Ičijanagi (Toshi Ichiyanagi, 1933) – Paganini Personal marimbai un klavierēm
* Djēgo Ortiss (Diego Ortiz, 1510-1570) – Recercadas Sobre El Canto Llano – La Spagna čellam, rata lirai, klavesīnam un sitaminstrumentiem un Recercada Segunda Sobre el Passamezzo Moderno čellam, rata lirai, klavesīnam, sitaminstrumentiem.