Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāva izstāžu zālēs aplūkojama izstāde "Laiku atspulgi senos manuskriptos". Tajā vienkopus redzami unikālākie paraugi no LNB rokrakstu krājuma, kurā atrodami vairāk nekā 26 tūkstoši glabājamo vienību. Skatītāja acīm atklājas ārēji spilgti raksti un attēli, slavenību autogrāfi un latviešu kultūras vēstures klasikas jaundarbu pirmteksti kā apliecinājums cilvēka radošās darbības daudzveidīgajām formām un izpausmēm.

Katrs izstādē skatāmais dokuments ir kā pieturas punkts vairāk nekā piecu gadu simtu ritējumā no 14. gadsimta līdz pat mūsdienām. Eksponējamo eksemplāru hronoloģiskais princips apvienots ar tematisko, ļaujot apjaust rokrakstu piederību dažādiem laikmetiem, vienlaikus atklājot to daudzveidību. LNB pētniece Lilija Limane raidījumā akcentē:

"Seni raksti palīdz uzskatāmā veidā iepazīt mūsu kopīgo pagātni visdažādākajos rakursos".

 Bijušais rīdzinieks, filozofijas doktors un biotehnoloģiju profesors Sergejs Brauns (1941) grāmatā „Viņpus pagātnes”, ko izdevis „Jāņa Rozes apgāds”,  atceras savu bērnību un jaunību, kas stāsta par dzīvi Latvijā un Sibīrijā, par izsūtījumu un atgriešanos dzimtenē, par brīnišķīgiem cilvēkiem, ar kuriem liktenis viņu savedis kopā, un dalās apcerēs par Dievu, mākslu, filozofiju un 20. gadsimta samezgloto vēsturi. Autoru uz sarunu aicināja Liega Piešiņa.