Lāsma Gaitniece. Kāda laimīga sagadīšanās

Kāda laimīga sagadīšanās! Plašākai publikai pazīstamākā Sergeja Jēgera dziedātā dziesma, kuras sākuma vārdi ir arī šīs grāmatas virsrakstā, ir gan dziedātāja zīmols, gan pilnīgi precīzs raksturojums dzīvei ar tik daudziem neticamiem pagriezieniem. Mūzika grāmatā ir tikai viena no Sergeja personības šķautnēm. Par to runā dziedātāja paši tuvākie profesionālie domubiedri un draugi. “Mana labā roka ir mūzika, mana kreisā roka - labdarība,” saka dziedātājs. Un vēl arī viņa aizraušanos ar kulināriju.

Džena Kārsone. Ugunsšķīlēji

Liekot lietā savdabīgu mājīgas inteliģences, melnā humora un maģiskā reālisma sajaukumu, Džena Kārsone piedāvā unikālu pilsētas portretu un parāda tās ļaudis, kurus nospiež vainas un atbildības nasta un alkas izzināt, vai mīlestībai ir robežas. /Kerisa Deivisa, velsiešu rakstniece.
Plašs un trauksmains romāns, kas ar skaidru satīrisku skatu iztirzā tādas tēmas kā valoda, kultūra, identitāte, sektantisms un pagātnes biedējošais tuvums, raksta "Sunday Times", nosaucot “Ugunsšķīlējus” par vienu no 50 izcilākajiem 21. gadsimta īru romāniem.

Grāmatu stāstos tiekamies ar grāmatas autori Lāsmu Gaitnieci, tulkotāju Renāti Punku un īru rakstnieci Dženu Kārsoni.