Sadarbībā ar Skolu muzeju biedrību apgādā "Mansards" iznācis izdevums "Jānis Greste. Fotostāsts".

Jānis Greste (1876-1951) bija viens no spilgtākajiem Latvijas Republikas izglītības sistēmas pamatlicējiem un veidotājiem līdzās Krišam Melnalksnim, Kārlim Dēķenam, Pēterim Kūlam un Ģedertam Odiņam. Viņa autobiogrāfiskie tēlojumi un vēstules apkopoti grāmatas "…kā dzeņa vēders" (1977) un "Krist un celties" (1990). Jāņa Grestes vietu un autoritāti laikabiedru vidū nodrošināja arī muzejnieka talants, kas veidoja humanitāru šķautni visnotaļ eksaktu zinātņu lietpratēja portretā. Literatūrzinātnieka Andreja Grāpja veidotais fotoalbums aptver visu Jāņa Grestes biogrāfiju, skolotāja, muzeju darbinieka un literāta plašo darbību no 20. gs. sākuma līdz 50. gadiem, kā arī līdz šim nepublicētus Jāņa Grestes zīmējumus. Par šo izdevumu plašāk vēsta pats Andrejs Grāpis.

Kolektīvajā zinātniskajā monogrāfijā "Aspazija un mūsdienas", kas iznācis apgādā "Zinātne", ir daudz interesantu pētījumu, arī pētījumi par Raiņa un Aspazijas vārdā nosauktajām ielām vai laukumiem un to izvietojumu pilsētās. Par šo grāmatu stāsta Ausma Cimdiņa.

​Romantika un spriedze apvienojas Noras Robertsas jaunākajā latviski izdotajā romānā "Kad saulriets noskūpsta debesis", kuru raksturo Ieva Drozdova.