Vijolnieks un diriģents Teodors Vējš savulaik bija izpelnījies apzīmējumu "vieglās mūzikas bruņinieks".

1902. gadā dzimušais Teodors Vējš 1926. gadā absolvēja vijoles klasi Latvijas konservatorijā, jau no 1921. līdz pat 1944. gadam Vējš bija pirmais vijolnieks Nacionālajā operā, kur sāka arī savu diriģenta darbu.

Reti kurš zinās, ka tieši Teodors Vējš ilgus gadus bijis Bellaccord orķestra vadītājs; orķestri, kas bija nepieciešams Bellaccord ierakstiem, Vējš komplektēja no vispazīstamākajiem mūziķiem.

Tūdaļ pēc 2. pasaules kara Vējam uzticēja Rīgas muzikālās komēdijas, vēlākā Operetes teātra galvenā diriģenta pienākumus, un izcilais mūziķis īsā laikā izveidoja operetes orķestri par ļoti respektējamu kolektīvu. Operetes teātrī Vējš strādāja līdz 1962. gadam – no dzīves mūziķis šķīrās jau 1965. gada 6. janvārī, viņa izveidots bija arī pēckara radiofona stīgu kvartets, Vējš tāpat diriģējis arī radio simfonisko orķestri un kur tad vēl simtiem skaņuplašu, kas tapušas 30. gados. Tieši Teodoram Vējam varam pateikties par Edgara Zvejas iesaistīšanu Operetes teātra trupā, kaut jauneklis bija ceļā uz Valmieras teātri. Tāpat Vējš cerēja no Jāņa Zābera izaudzināt muzikālās komēdijas zvaigzni.